18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Це єдиний день у році, коли музеї відкривають свої двері вночі. Саме в цей день у Києві і по всій Україні проходитиме загальноєвропейський проект «Ніч у музеї». У зв'язку із цим вхід до музеїв, виставкових залів і галерей буде переважно безкоштовним.
Українські музеї вперше приєдналися до акції у 2008 році. Поки далеко не всі установи беруть у ній участь, оскільки досить непросто організувати нічну охорону музею, безкоштовний вхід, роботу музейчиків у позаробочий час, особливо за відсутності підтримки держави.
Але, незважаючи на складнощі, цього року деякі музеї України також прийматимуть участь у міжнародній акції «Ніч в музеї 2014».
Зокрема, у Києві до акції долучаться «Мистецький Арсенал», Київський Музей-квартира Павла Тичини (приєднується до акції цього року вперше), Музей Ханенків, галерея мистецтв «Лавра», Національний художній музей, Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, Музей Івана Гончара.
Не менш цікаво пройде «Ніч у музеї» і в регіонах України, музеї та мистецькі галереї Дніпропетровська, Одеси, Харкова, Херсона, Черкас, Кіровограду, Бережан (Тернопільської області).
У Львові до акції долучаються Львівський природознавчий музей, який 18 травня до самої ночі буде проводити безкоштовні екскурсії та Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», де вшанують пам’ять жертв політичних репресій, Небесної сотні та роковини депортації кримських татар.
Довідка ZAXID.NET: «Ніч у музеї» - міжнародна акція, основна мета якої показати ресурс, можливості і потенціал сучасних музеїв, а також залучити до музеїв молодь. Вперше «Ніч у музеї» була проведена в Берліні в 1997 р. Вже через 4 роки в акції брало участь 39 країн Європи та Америки.
Історія нічних музейних гулянь, приурочених до Міжнародного дня музеїв, у Європі почалася у 2001 р. в Парижі і швидко завоювала популярність у всіх головних європейських столицях.
Ідея акції проста: раз на рік музеї світу з 19:00 і до 01:00 пропонують найнеймовірніші програми. Це не просто показ експозицій того чи іншого музею, а своєрідне театральне, розважальне та культурне дійство. Тим більше, що в нічний час все виглядає трохи інакше, наповнюється таємним змістом, перетворюючи перегляд на захоплююче дійство.