Україна довічно утримуватиме суддю «верховного суду ЛНР» Наталію Булавіну

Замість звільнення судді, Вища рада правосуддя відправила Булавіну в почесну відставку

22:11, 3 червня 2021

Вища рада правосуддя (ВРП) відправила у почесну відставку суддю Наталію Булавіну, яка до війни на Донбасі працювала суддею Краснодонського міськрайонного суду Луганської області, а після війни залишилася на окупованій бойовиками території і працює «головою ради суддів та суддею верховного суду ЛНР». Про це у четвер, 3 червня, повідомив аналітично-адвокаційний центр «Фундація DEJURE».

Після того, як ВРП відправила Булавіну в почесну відставку, вона довічно отримуватиме усі суддівські виплати та пенсію з українського державного бюджету. Які саме виплати отримуватиме Булавіна – не уточнюється, але аналітики зазначили, що вони будуть «багатотисячними».

Як зазначила «Фундація DEJURE», у 2017 році Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала звільнити Булавіну. Крім рекомендації ВККС, Вища рада правосуддя також отримала листа від Служби безпеки України, де йшлося, що Булавіна брала участь у нарадах з обговорення «кримінального та кримінально-процесуального кодексів ЛНР».

У свою чергу ВРП Відмовилась звільняти суддю за поданням ВККС і вирішила, що СБУ надала недостатньо доказів. Тож відправила її у почесну відставку «з багатотисячними виплатами нашим коштом».

Як зазначає Prosud, Булавіну відправили у почесну відставку ще у 2018 році.

Після появи цієї інформації, Вища рада правосуддя опублікувала детальне пояснення про те, чому Булавіну не звільнили, а лише відправили у відставку.

«У травні 2018 року Вища рада правосуддя відмовила у звільненні Булавіної Н.І. з посади судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України у зв’язку з тим, що на момент розгляду цього питання Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та Генеральною прокуратурою України не здобуто доказів вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 258-3 Кримінального кодексу України, для повідомлення Булавіній Н.І. про підозру. На час ухвалення Радою рішення були відсутні документи та докази щодо причетності судді до протиправної діяльності в зоні проведення антитерористичної операції або перебування у складі незаконно утворених судів чи інших органів на території так званої ЛНР», – сказано у повідомленні ВРП.

Також у ВРП наголосили, що відставка судді припиняється з таких причин:

  • у разі повторного призначення його на посаду;
  • у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
  • у разі припинення його громадянства або набуття ним громадянства іншої держави;
  • визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим.

«Станом на сьогодні обвинувальний вирок щодо Булавіної Н.І. відсутній, так само як відсутні докази припинення її громадянства України або набуття нею громадянства іншої держави. З’ясування всіх обставин щодо протиправної діяльності осіб належить до компетенції правоохоронних органів», – додали у ВРП.