Україна хоче співпрацювати з НАТО у створенні систем ПРО

14:00, 24 лютого 2011

Україна зацікавлена брати участь у спільному створенні систем протиракетної оборони (ПРО) з НАТО. Про це заявив народний депутат України (фракція НУ-НС), голова парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко.

"Ми зацікавлені в тому, щоб брати участь у створенні спільної системи ПРО, і за рахунок цього розвивати свої технології, створювати робочі місця. На мою думку, ми маємо більше підстав на пряму співпрацю (з НАТО – ред.), ніж багато інших із чотирьох десятків євроатлантичних партнерів", - сказав А.Гриценко журналістам після зустрічі голови Верховної Ради Володимира Литвина та народних депутатів із генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

А.Гриценко повідомив, що під час зустрічі детально обговорювалося питання створення загальноєвропейської системи протиракетної оборони. Українські депутати висловили свою думку про те, що Україна, яка співпрацює з НАТО вже протягом тривалого часу і бере участь у всіх операціях альянсу, заслуговує більшого, ніж фігурувати серед "інших європейських партнерів".

Голова комітету нацбезпеки нагадав, що наразі щодо створення загальноєвропейської системи ПРО альянс насамперед, співпрацює з Російською Федерацією.

А.Гриценко також повідомив, що під час зустрічі порушив питання про те, що Україні необхідно активніше співпрацювати з країнами НАТО у сфері оборонної промисловості.

"З 1994 року співробітництво в рамках "Партнерства заради миру" поки не завершилося ні одним прикладом переконливого успіху у сфері співробітництва оборонної промисловості України і НАТО", - сказав голова парламентського комітету, наголосивши, що така співпраця дала б можливість перевести українську армію на нову систему озброєння, "орієнтуючись не тільки на Російську Федерацію".

За його словами, наразі, українська армія підходить до тієї межі, коли треба зробити "стратегічний вибір" - переоснащення.

А.Гриценко зазначив, що А.Фог Расмуссен почув українських депутатів у тому, що "нам потрібен успіх у співпраці між оборонними підприємствами".