Україна і Молдова не вступлять до ЄС, – російський віце-прем'єр

08:48, 14 листопада 2013

Російський віце-прем'єр Дмитро Рогозін вважає, що Україна і Молдова не приєднаються до Євросоюзу.

За його словами, «європейська перспектива» цих двох держав (України і Молдови, – ред.) дуже туманна. «Швидше за все, вони ніколи не вступлять до Європейського Союзу, але вже зараз підпишуться під правилами, виконанням чужих норм і стандартів», – зазначив Рогозін.

«Ми закликаємо ЄС не підігрівати нашим партнерам, щоб вони здійснювали необдумані вчинки. Чи не вішати, як у відомої домашньої тварини, морквину перед носом, при цьому розуміючи, що морквину вона ніколи навіть і лизнути не зможе, але буде весь час йти за цією морквиною вперед", - сказав Рогозін, пише BBC.

На його думку, у Вільнюському саміті «Східного партнерства» ЄС набагато більше політики і набагато менше економіки, в ньому немає економічної прагматики, а тільки є бажання якомога ширше розтягнути Євросоюз.

Також він спрогнозував, що у випадку підписання угоди про асоціацію економічна співпраця між Росією та Україною погіршиться.

«Ми не зможемо розміщувати там (Україна і Молдова, - ред.) деякі чутливі технології, нам доведеться їх повністю локалізувати на території Російської Федерації. Це означає великі проблеми, пов'язані з майбутнім авіапрому, космічного співробітництва та багато іншого", - сказав російський віце-прем'єр.

Нагадаємо, що Україна і Європейський Союз на Вільнюському саміті 28-29 листопада 2013 року планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі.

За даними опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг» 26 вересня-6 жовтня, 53% українців підтримують приєднання України до Європейського Союзу.

Дослідженні також зазначалося, що на думку більшості, підписання угоди про Зону вільної торгівлі з ЄС для України вигідніше (47%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (34%). Соціологи наголошували, що за останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають підписання угоди з ЄС більш вигідним для країни – він зріс з 39 до 47%.