Україна купить у Росії 320 тисяч тонн донбаського вугілля

15:54, 22 листопада 2014

Українська теплова енергетика абсолютно не готова до зими через брак необхідного запасу вугілля. До початку листопада запаси на складах теплових електростанцій (ТЕС) скоротилися майже на 15%.

Запаси антрацитів і напівантрацитів впали на чверть, а саме на такому вугіллі працює половина з 14 великих українських ТЕС, пише «Дзеркало тижня. Україна».

Після першої партії південноафриканського вугілля ситуація для теплоенергетики дещо поліпшилася, однак це викликало великий скандал через ціни і якість. Тепер з країн далекого зарубіжжя, які видобувають антрацит, взимку варто розраховувати тільки на Австралію. У неї вже почав купувати вугілля Рінат Ахметов.

Тим часом вугільний конфлікт призвів до того, що обсяги планованих поставок з ПАР, призначених державним «Центренерго», можуть скоротитися вдвічі від спочатку запланованих, - до півмільйона тонн.

«Втім, святе місце порожнім не буває — тут же з'явилося «російське вугілля». Договори укладені на постачання 320 тис. т вугілля українського походження і 509 тис. т — російського енергетичного вугілля. Разом з південноафриканським це становитиме 1,08 млн т. В повідомленні «Центренерго» йдеться про те, що це — наслідок «розпоряджень уряду з приводу прийняття вичерпних заходів щодо диверсифікації джерел енергетичного вугілля». У «перекладі» з загальнобюролкратичної, це означає, що половина зазначеного обсягу буде поставлена з Росії», - йдеться в статті.

«Цікаве і формулювання «вугілля українського походження». На контрольованій українською владою та військами території немає шахт, котрі працюють, і які видобувають енергетичні марки вугілля. Так що, швидше за все, йдеться про завислі на окупованій Луганщині запаси з можливістю постачання через територію РФ», - зазначається в публікації.

При цьому, згідно зі статистикою Міненерговуглепрому, з'ясувалося, що ще в жовтні на експорт пішло до 40 тис. т вугілля марки «А», а через Донецьку залізницю було відвантажено 76 тис. т вугілля марок «А» і «Т».

«І це в той час, коли Україна відчайдушно шукала ці марки вугілля на ринку. У міністерстві вважають, що це вугілля з «копанок», і що хтось непогано на цьому нагрів руки», - йдеться в статті.

Крім того, в липні-серпні сепаратисти почали методично підривати мости на Донбасі, швидко паралізувавши таким чином перевезення вугілля залізницею. Дивно, але залізничний напрямок на Росію майже не постраждав.

«В результаті, відвантаження вугілля на адресу українських покупців впало в два-три рази, і його перевезення з районів, контрольованих сепаратистами, стало можливим тільки через територію тієї ж Росії», - йдеться в статті.