Державні та приватні підприємства України підписали угоди про постачання 5,6 млн тонн імпортного вугілля до кінця 2015 року, зокрема й з Росії.
Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан на засіданні Кабміну у вівторок, 23 вересня, пише Інтерфакс.
«Ми підписали договори на постачання вугілля з ПАР - 1 млн тонн вугілля до кінця року має бути поставлено. Ми та інші приватні підприємства, які сьогодні працюють на ринку електроенергії (ДТЕК, «Донбасенерго»), уклали угоди про постачання вугілля з території Росії, - на жаль, ця дефіцитна марка є лише в Росії та певних країнах. Загальний обсяг постачання газу за тими договорами, які ми маємо, - до кінця року 5,6 млн тонн. Цього вугілля буде достатньо, щоб ми на 1 січня 2015 року мали понад 3,5 млн тонн вугілля на ТЕС», - сказав він.
Продан також уточнив, що нині на складах ТЕС України розміщується 2,94 млн тонн вугілля.
За словами міністра, навіть у разі відновлення постачання вугілля з контрольованих бойовиками регіонів України, дефіцит вугілля збережеться на рівні 200-250 тис. тонн на місяць через виведення з ладу низки шахт. Проте такий обсяг не складно покрити за рахунок імпорту.
Раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков повідомив, що лише 24 з 95 державних шахт Донбасу працюють у нормальному режимі. 13 шахт в Донбасі повністю зруйновані, серед них є шахти, які добували понад один мільйон тонн вугілля на рік.
Окрім того, бойовики вивозять в Росію вугілля із донецьких шахт (станом на початок вересня - близько 15 тис. тонн вугілля). Нещодавно керівники «ДНР» і «ЛНР» також прийняли рішення «націоналізувати» вугільні підприємства, розташовані на території Донецької і Луганської областей.
Водночас російські бізнесмени заявляли, що готові продавати вугілля в Україну в необмежених кількостях за ціною $64 за тонну.
Як повідомляв ZAXID.NET, Україна вперше за останні 15 років імпортуватиме вугілля, щоб забезпечити роботу ТЕС напередодні опалювального сезону. Востаннє до такого кроку влада вдавалася в кінці 90-х років.