Українська влада намагається переконати партнерів по ЄС в тому, що вона має альтернативу у вигляді покращення стосунків з Росією та інтенсивних контактах з державами «на підйомі», особливо, з Туреччиною та Китаєм.
Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів директор департаменту в справах ЄС МЗС Польщі Павел Свєбода.
За його словами, українська влада применшує також значення системи цінностей ЄС, вважаючи, що в часи економічної кризи Союз буде проводити угодницьку політику, в якій демократія і повага до прав людини відійде на другий план.
«Така стратегія є дуже ризикованою. Демократична правова система є сутністю Євросоюзу. Без неї європейська інтеграція не була б тим, чим вона є. Конкуруючи з новими потужними державами, ЄС не відійде від демократії, оскільки це є його головним активом. Якщо хтось очікує, що буде інакше, він глибоко помиляється», - підкреслив Свєбода.
Він розповів, що досвід Польщі свідчить, яке величезне значення в модернізації економіки відіграє приплив іноземних інвестицій.
«Це вони були на перший час джерелом нових технологій і підвищення ефективності у польській економіці. У випадку з Україною немає кращого доказу економічної доцільності зближення з ЄС і підписання Угоди про асоціацію», - вважає Свєбода.
Нагадаємо, останнім часом найбільше зауважень США і ЄС мають до України через ув'язнених Тимошенко та Луценка.
Членство в ЄС дасть змогу Україні підтримувати нормальні відносини з Росією, зберігаючи свою незалежність. Таку думку висловила заступник держсекретаря США з політичних питань Венді Шерман.