У Вашингтоні вважають, що Україна в 2016 році має шанс здолати корупцію та тотальну залежність економіки країни від олігархів. Про це зазначила помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд, виступаючи у вівторок, 15 березня, на слуханнях в американському Конгресі.
У своєму виступі, Нуланд зазначила, що олігархи, як і раніше, намагаються через звичні методи контролю над ЗМІ, державними підприємствами, депутатами Верховної Ради та судами, зберігати свою бізнес-модель в Україні, і блокувати реформи.
«На цьому тлі лідери України були заблоковані упродовж кількох місяців у циклі політичних міжусобиць і нерішучості щодо того, як відновити єдність, довіру і ефективність у коаліції, продовжити реформи і перезавантажити уряд і його програму.
«Україна дрейфує, реформи гальмуються, підтримка МВФ та міжнародних інституцій надходить неосвоєною, а впевненість тих, хто хоче бачити стару Україну, зростає всередині і за межами країни», – зазначила Нуланд, повідомило «Радіо Свобода».
Проте помічник державного секретаря США заявила, що західні партнери не втрачають віру у здатність української влади здійснити реформи.
«Ми продовжуємо вважати, що 2016 рік може і повинен стати роком, коли Україна звільниться від нечестивого союзу брудних грошей і брудної політики, який обкрадає українців занадто довгий час», – сказала Нуланд, повідомив «Укрінформ».
Вона зазначила, що подальша підтримка України США, а також Міжнародним валютним фондом залежатиме від переформатування центральної влади, позбавлення суттєвого впливу олігархів на Україну, а також проведення антикорупційних реформ, передусім у прокуратурі та судовій системі загалом.
За її словами, в умовах нинішньої політичної нестабільності ні США, ні МВФ, не можуть продовжувати фінансову допомогу Україні, наголосила представник Держдепу США.
У цьому зв'язку вона наголосила, що так триватиме «поки ми не будемо впевненими в тому, хто буде нашим партнером по той бік столу переговорів».
Нуланд також заявила, що зволікання з реформами в Україні прямо впливає на ситуацію безпеки в країні, а також на підтримці миру в регіоні.
Нагадаємо, три фракції з п’яти фактично вийшли із коаліції у Верховній Раді, але де-юре наразі у коаліції є 237 голосів.