Україна повинна прагнути до того, аби повернути собі усі етнічні землі. Таку думку висловили учасники львівського віче, присвяченого Дню Соборності, що відбулося 22 січня біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
"Говорячи сьогодні про Соборність, ми здебільшого говоримо про єднання Сходу і Заходу. Але це – не зовсім так, бо творці Акту Злуки вкладали в слово "Соборність" об’єднання всіх українських етнічних земель в одній українській державі", - наголосив у своєму виступі президент Благодійного фонду "Україна-Русь" Ростислав Новоженець, нагадавши, що у 1919 році територія України була на 60% більшою, аніж сьогодні.
"Ми втратили Лемківщину, Надсяння, Холмщину, Підляшшя, яке відійшло до Польщі, Берестейщину, Гомільщину, що відійшла до Білорусі, Стародубщину, Східну Слобожанщину, врешті-решт, Кубань, яка 28 травня 1918 року об’єдналася з Україною. Ми втратили Придністров’я, Марморощину, Південну Буковину, яка ще сьогодні в Румунії. Отож у нас сьогодні немає Соборності, але ми повинні до того прагнути", - зазначив він.
Думку Ростислава Новоженця підтримав також присутній на мітингу лідер УНА-УНСО Юрій Шухевич, який у власному виступі сказав: "Правильно тут було сказано: ще далеко не всі етнічні землі ми зібрали разом. Тоді буде справді Соборність, коли ми зберемо ті українські землі, які ще є поза межами України. Але для того, щоб сталося так, ми повинні побудувати єдність в наших серцях".
Водночас Юрій Шухевич наголосив, що українцям не потрібно нарікати на "вождів", а самим подолати гординю у власних серцях, яка призводить до розбрату. "Тоді справді ми здобудемо Соборність – поки що від Ужгорода, Львова до Луганська, а далі справді на всіх українських землях", - резюмував він.
Як інформував ZAXID.NET, з нагоди Дня Соборності у Львові було сформовано живий ланцюг від пам’ятника Степанові Бандері до пам’ятника Тарасу Шевченку, після чого біля останнього відбулося віче за участі представників політичних партій та громадських організацій.