Сполучені Штати визнають, що в України є і залишатимуться важливі взаємовідносини з Росією, і сподіваються, що це будуть позитивні і конструктивні відносини. Аби тільки не відбувалося блокування того вибору, який зробив український уряд. Таку позицію 16 вересня висловив Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт під час офіційного візиту на Тернопільщину.
«Але, зазначу, що повністю підтримую своїх європейських колег у тому, що жоден інший уряд не має права блокувати або суперечити тому вибору, який зробив український уряд рухатись до тіснішого інституційного зв’язку з Європою. Як я вже казав, питання не про те, Європа чи Росія. США сподіваються, що зберігати відносини з Росією Україна цілком зможе, будучи сама частиною Європи», – заявив Джеффрі Пайєтт.
За його словами, немає жодної суперечності між бажанням українського народу розвивати асоціацію з Європою і в той час зберігати взаємовідносини з Росією.
«Я дуже оптимістично дивлюся на перспективи підписання в листопаді Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом у Вільнюсі. Для підписання документа існують певні умови, які дуже інтенсивно зараз дискутуються урядом України і представниками ЄС. Безумовно, моїм наміром і наміром уряду Сполучених Штатів є робити усе можливо, щоби підтримати вибір українського народу, який вирішив рухатись до тіснішого інституційного зв’язку з Європою. Я впевнений, що досягнення цієї мети сприятиме економічному розвитку, сприятиме створенню нових робочих місць і сприятиме побудові такого демократичного суспільства, як у Сполучених Штатах, яке і українці хотіли би тут бачити», – додав посол.
«Позиція, яку озвучив посол, повністю збігається з тою позицією, яку зайняла наша держава. Україна говорить, що ми – суверенна держава, яка має право на свій політичний майбутній цивілізаційний вибір. Це не означає,що ми будемо якимось чином погіршувати стосунки з Росією», – зазначив під час зустрічі політичний експерт Ярослав Чорнозуб, додавши, що стосункам України з РФ заважає розвиватися емоційна складова керівництва сусідньої країни.
Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу.
Додамо, 5 вересня Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.
Додамо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня 2013 року в Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що у разі приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС Україна не зможе взяти на себе низку зобов'язань Митного союзу, тому що нормативні бази Євросоюзу і МС несумісні. Відтак вхід для України до Митного союзу буде закрито.