Україна може отримати окреме фінансування у програмі Erasmus

07:23, 9 листопада 2017

ЄС розгляне можливість відкриття для України окремого вікна (напрямку фінансування, - ред.) у програмі «Erasmus +». Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Як зазначається, таке доручення дав своєму кабінетові комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Хан після перемовин з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич у Брюсселі.

«Протягом останніх 20 років Європейська Комісія продовжує пропонувати студентам освітні можливості та пропозиції співпраці для ВНЗ України за допомогою програми «Erasmus +» та її попередників - Tempus, Erasmus Mundus та Jean Monnet. Також хочу підкреслити, що після прийняття важливих законів України «Про вищу освіту» (2014 р.) та «Про освіту» (2017 р.) Україна надає першочергову увагу освітнім реформам», — зазначила Гриневич.

Виділений напрям фінансування у програмі «Erasmus +» розкриє нові можливості для розвитку освіти в Україні. Програма дозволяє мати окремий кошик грошей, які йдуть лише на обрану країну, що дає можливості для фінансування національних проектів у вищій освіті, за які конкуренція буде лише серед ВНЗ України, а не серед вищих навчальних закладів усієї Європи.

Слід зазначити, що Україна є однією з найуспішніших країн у сенсі вибраних проектів «Erasmus +» – Capacity Building for Higher Education (CBHE), Міжнародної кредитної мобільності (ICM) та Жана Моне (JM).

Під час останніх трьох конкурсів для фінансування за участі українських ВНЗ було обрано 24 проекти CBHE (один проект координується українським університетом) серед 355 поданих пропозицій. З 643 проектів мобільності, що надають 7235 стипендій ICM, Україна є однією з найпопулярніших країн для кредитної мобільності та посідає друге місце серед 131 країни-партнера.

Порівняно з 2015 роком, за програмою до України приїхало втричі більше студентів та співробітників з країн Європи – з 382 у 2015-му до 896 в 2017 році. Наразі Україна співпрацює з 33 країнами в межах програми, що сприяє подальшій інтернаціоналізації місцевих вищих навчальних закладів.