Україна може приєднатися до п’яти міжнародних угод Митного союзу

10:16, 31 жовтня 2013

Україна може приєднатися до п’яти міжнародних угод Митного союзу. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 30 жовтня, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

На засіданні розглядали чотири угоди – про порядок застосування спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів упродовж перехідного періоду (від 19 листопада 2010 року), про санітарні, ветеринарно-санітарні заходи та карантин рослин (усі три документи від 11 грудня 2009 року). Останній документ, що аналізував уряд, – протокол про порядок надання органу, який проводить розслідування, відомостей, які містять, зокрема, конфіденційну інформацію, для цілей розслідувань, які передують введенню спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів стосовно третіх країн (від 19 листопада 2010 року).

Прес-служба роз'яснила, що угода про спеціальні захисні, антидемпінгові та компенсаційні заходи визначає порядок застосування діючих національних заходів захисту внутрішнього ринку країн Митного союзу.

Ще три угоди розроблено для забезпечення санітарно-епідеміологічного добробуту населення держав-членів Митного союзу та охорони його митної території від завезення і поширення інфекційних та масових неінфекційних хвороб серед населення, або ж карантинних шкідливих організмів та продукції, що не відповідає фітосанітарним карантинним вимогам держав-учасниць Митного союзу.

Оскільки протокольне рішення було схвалено, Міністерству закордонних справ України доручено нотифікувати Євразійську економічну комісію щодо можливості України приєднатися до зазначених міжнародних угод.

Нагадаємо, наприкінці вересня Микола Азаров заявив, що форма відносин України і МС 3+1 почала працювати.

Додамо, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що в разі приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС Україна не зможе взяти на себе низку зобов'язань Митного союзу, тому що нормативні бази Євросоюзу і МС несумісні. Відтак вхід для України до Митного союзу буде закрито. Згодом у Міністерстві закордонних справ Росії назвали «утриманством» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу, які вигідні для неї.