Українське суспільство може вибухнути так само, як вибухнуло єгипетське, заявив в ефірі телепередачі «Шустер Live» 4 лютого член політради ВО «Свобода» Андрій Іллєнко.
«Там основні причини є соціальні – олігархічна абсолютно система, маленька кількість паразитуючої жируючої еліти, яка має доступ до рахунків в західних банках, яка ні в чому себе не обмежує, яка шикує – і більшість народу, яка просто виживає. Величезна кількість проблем пов’язана з тим, що є тотальна корупція, абсолютна неможливість захистити свої права, неможливість висловити свою думку. Великою мірою це схоже на нас, і тут насправді ці соціальні причини, які вибухнули в Єгипті, можуть вибухнути в нас дуже скоро», - зазначив він.
Водночас Іллєнко висловив думку, що ситуація в Єгипті на момент початку заворушень була навіть дещо кращою, ніж в Україні.
«В Єгипті, можливо, ще трошки краща ситуація, ніж в нас, тому що нинішня влада в Єгипті, представлена Мубараком, це - не потомки англійської колоніальної адміністрації. Наприклад, та влада, яку змели в Тунісі – це не були потомки французької колоніальної адміністрації. А в нас олігархічна псевдоеліта – це потомок радянської колоніальної адміністрації», - наголосив він.
На аналогію між ситуацією в Єгипті та нинішнім становищем України в ефірі телепередачі вказав також народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв. Водночас політолог Вадим Карасьов вказав на те, що рівень життя в Україні і Єгипті, а також ВВП на одну особу є приблизно однаковими.
Нагадаємо, жертвами масових демонстрацій і заворушень, які за останні два дні охопили найбільші міста Єгипту Каїр, Суец і Олександрію, стали більше 100 людей. Серед загиблих є діти. Більше двох тисяч людей дістали поранення.
Акції протесту почалися в Єгипті 25 січня 2011 р. і перейшли в багатотисячні виступи, що супроводжуються заворушеннями і насильством. Основною рушійною силою хвилі протестів, що накрила Єгипет, виявилася молодь у віці до 30 років. При цьому молоді люди складають 90% від загального числа єгипетських безробітних. У столиці країни були зафіксовані спроби захоплення різних об'єктів, включаючи будівлю міністерства закордонних справ і офіс телецентру.