Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський переконаний, що Україна, відмовившись від євроінтеграції, "може залишитися в сірій зоні небезпеки між Європою та Росією".
"Наразі Україна перебуває на важливому роздоріжжі, обираючи між двома шляхами. Перший шлях пропонує розвиток більш відкритого суспільства, інтегрованого в європейський простір демократії, добробуту та ринкової економіки, що ґрунтується на повазі до прав людини та верховенства права. Другий – це автократична система, яка загрузла в економічній стагнації та політичній нестабільності, що є історичними характеристиками прикордонних територій Європи", - написав Я.Томбінський у статті "Разом ми - сильніші" на "Українській правді".
"Вибір досить простий: Україна може піти або європейським напрямом, або залишитись у сірій зоні небезпеки між Європою та Росією ", - наголосив дипломат.
За його словами, сьогодні Україна та ЄС перебувають "за крок від досягнення нашої головної мети – підписання угоди про асоціацію. Однак цей крок видається досить складним".
"Попри те, що Україна досягла прогресу у впровадженні необхідних реформ, є багато інших важливих завдань – зокрема реформа судової системи, виборчого законодавства або вирішення справи Тимошенко, – які також потребують виконання", - зазначив Я.Томбінський.
На його думку, Україна має докласти зусиль, оскільки угода про асоціацію пропонує Україні можливість позитивно впливати на багато аспектів повсякденного життя громадян і бізнесу.
"Угода про асоціацію є найбільш амбітною двосторонньої угодою, щодо якої ЄС коли-небудь вів переговори з країною-партнером. Підписання та впровадження угоди про асоціацію, включно з положеннями про створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, повністю революціонізує не лише економічні, торговельні та інвестиційні відносини між Україною і ЄС, а й увесь управлінський та економічний ландшафт України", - зазначає дипломат.
Він також нагадав про доступ до високоякісних європейських товарів за нижчими цінами, про візову лібералізацію.
Додамо, що посол також вважає, що українцям у разі вибору на користь ЄС буде нелегко адаптуватися у спільноті.
Щодо фінансової допомоги Україні, яку ЄС ще у лютому погодив у сумі 610 млн євро для України, то, за словами Томінського, її подальша доля залежатиме від співпраці з МВФ.