Україна може збільшити експорт пшениці через конфлікт Саудівської Аравії та Канади

11 серпня

Саудівська Аравія наказала експортерам зерна відмовитися від закупівлі пшениці і ячменю з Канади. Водночас поставки пшениці до цієї східної країни може замінити Україна, інформує українська служба «Голосу Америки».

Раніше Саудівська Аравія оголосила персоною нон ґрата посла Канади і відкликала свого посла з цієї країни. Державні авіалінії країни припинили авіасполучення з Торонто, а тисячам студентів з Саудівської Аравії було наказано залишити Канаду і здобувати освіту в інших країнах. Сталося це після коментарів влади Канади щодо затримання активістів в Саудівській Аравії.

Крім того, державне агентство Саудівської Аравії надало вказівки експортерам зерна відмовитися від закупівлі пшениці і ячменю з Канади через міжнародні тендери.

Зазначається, що Україна є основним постачальником ячменю до Аравії, однак не продавала туди пшениці від 2016 року.

Аналітики вважають, що така ситуація може надати Україні шанс відновити експорт пшениці до Саудівської Аравії вже цього сезону. Рішення державного агентства Саудівської Аравії із закупівлі пшениці на міжнародних торгах може дозволити Україні більше експортувати до Королівства.

Як повідомлялося, раніше Саудівська Аравія заморозила всі нові торговельні та інвестиційні транзакції з Канадою у відповідь на заклик Оттави звільнити затриманих в Королівстві активісток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Мораторій на Конституцію в окремо взятій області
Головні новини Львова за 25 вересня
РАГУlive. Випуск за 25 вересня
Від бароко до Телеграм-бота
На Сихові невідомі вкинули гранату в автомобіль кримчанина
Порошенко несподівано повернувся у трійку лідерів президентського рейтингу
«Золотий лев» без коштів та з присвятою Каролю Войтилі
«Не знаю жодного випадку, щоб когось судили за зараження гепатитом»
Винуватець смертельної ДТП у Львові здався у поліцію
У зоні проведення ООС через вибух міномета постраждало двоє військових