Високі ціни на вуглеводні ресурси підштовхують нас шукати шляхи диверсифікації, розвивати інші види енергетики, впроваджувати енергоефективні та енергозберігаючі технології, - заявив під час 7-го саміту "Ялтинської європейської стратегії" перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі першого віце-прем'єр-міністра.
«Тільки ми прийшли в уряд, перше, що я зробив, дав команду геологам вивчати родовища сланців для того, щоб почати видобуток сланцевого газу. Далі - виділяти поля для видобутку газу-метану. У нас досить багато газу-метану, супутнього вугільним родовищам, в тому ж самому Донбасі - Донецькій, Луганській і Дніпропетровській областях», - заявив Андрій Клюєв.
За його словами, уряд додатково виділяє площі з видобутку природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів.
Перший віце-прем'єр-міністр зазначив, що Україна повинна зберегти певний баланс. «До 50% у нас може становити атомна енергетика. У нас є програма з реконструкції теплових електростанцій для зменшення викидів в атмосферу та підвищення їх ефективності. Ми провели цілий ряд переговорів щодо модернізації ТЕС», - повідомив Андрій Клюєв.
За словами першого заступника глави Кабінету Міністрів, в планах Уряду України підняти частку гідроенергетики в загальному енергетичному балансі країни до 10-12%. «Зелена енергетика» до 2015 року може досягти в загальному підсумку до 20% в енергетичному балансі країни, спрогнозував Андрій Клюєв.
Він нагадав, що зараз Україна видобуває 20 млрд. куб. м. газу - «для Росії або Катару це нічого». «Але якщо ми з допомогою сланцевого газу та газу-метану додамо ще 10 млрд. куб. м., тоді ми зможемо повністю забезпечити наше населення і житлово-комунальне господарство нашої країни. Тим самим зміцниться наша енергетична безпека», - зазначив перший віце-прем'єр-міністр.
Крім цього, додав Андрій Клюєв, ви знаєте, що одне із завдань, яке поставив перед нами Президент України, це завдання з будівництва терміналу з прийому зрідженого газу. «І це реально - ми зараз ведемо переговори з цілою низкою країн, щоб укласти довгострокові контракти з поставок на територію України зрідженого газу», - зазначив він.
В інтерв'ю журналістам у кулуарах саміту Андрій Клюєв висловив впевненість, що вже з початку року може розпочатися будівництво нового терміналу. "Під такі проекти гроші знайдуться: це буде або державно-приватне партнерство, або повністю приватний проект», - заявив він. Андрій Клюєв також згадав у якості варіанту - залучення банківського кредиту.
За його словами, проект будівництва ЗПГ терміналу на 10 мільярдів кубометрів буде коштувати близько 1 млрд. доларів.
Клюєв також відзначив, що питання землі в цьому проекті може взагалі не виникнути. «Є проекти перевалки, винесені в море. Це трохи дорожче, але проблеми я не бачу», - пояснив він.
«Головне - укласти контракт на довгострокову поставку зрідженого газу. Це найголовніше. На щастя, ви скоро побачите, що ми його укладемо», - підкреслив Перший віце-прем'єр-міністр.
Говорячи про терміни, необхідні для будівництва ЗПГ терміналу, Клюєв оцінив їх приблизно у рік-півтора, проте відзначив, що все буде залежати від того, скільки часу займе виготовлення необхідного устаткування.
Як відомо, Кабінет міністрів наприкінці березня 2010 року затвердив план заходів на 2010 рік з реалізації інвестиційного проекту «Поставка в Україні зрідженого природного газу і будівництво регазифікаційного терміналу».