«Безпечний ядерний реактор – це міфічне уявлення. Це показав приклад японських реакторів. Саме Японія до трагедії вважалася такою, яка дуже добре контролює безпеку реакторів. Це ж говорили й про радянські, до Чорнобиля. Колись давали прогноз, нібито трагедія можлива раз в 1 млн років. А це вже вдруге за 25 років. Невже треба чекати, до наступної трагедії, щоб приймати рішення про припинення роботи атомних станцій?», - так відреагував експерт з ядерної безпеки Ґрінпісу Тобіас Мюнхмаєр на заяву секретаря Раби національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової, що Україна не може дозволити собі відмовитися від ядерної енергетики.
Т.Мюнхмаєр повідомив, що після трагедії в Японії влада Німеччина дослухалася до громадян і прийняла рішення призупинити роботу атомних станцій. Він також заявив: «Питання в тому, наскільки Україна хоче відставати від світу. Зараз Україна на другому місті після Буркіна-Фасо за неефективністю використання енергії. Соромно для такої країни. Неефективність майже унікальна. 49% електрики виробляєте на атомних станцій. Ніхто не очікує, що ви їх завтра відключите. Це, можливо робити крок за кроком, та ще й потрібно».
Р.Богатирьова наголосила, що Україна буде розвивати посилення безпечності атомної енергетики.
Радник з енергетичних питань 2008-2010 року Богдан Соколовський заявив: «Розумної альтернативи для України атомній енергетиці немає, для Німеччини, мабуть, є. Кожен приймає ті рішення, які йому оптимальні. Зараз не реально перейти на інші види виробництва енергії, але прямувати до цього треба. Нам треба скорочувати споживання електроенергію, за рахунок розвитку інших джерел енергії».
Екс-міністр надзвичайних ситуацій Давид Жванія зазначив: «Ми рухаємося у всіх напрямках розвитку енергетики, але в міру своїх можливостей».