"На сьогодні ми маємо передумови до кількох інфекційних епідемій. Причиною спалаху епідемій є чітко прослідкований прошарок населення, який відмовився від щеплення. Для прикладу, у Львівській області захворювань на дифтерію в 2007 році не зареєстровано. В Україні зареєстровано 56 носіїв токсигенних штамів збудників дифтерії, з них один у Львівській області. За 9 місяців 2008 р. у Львівській області зареєстровано 7 випадків захворювання на дифтерію, з них 2 - летальні", - зазначила сьогодні, 27 жовтня, під час засідання "Чому українці відмовляються від щеплень? Коментарі фахівців" у прес-клубі реформ дитячий імунолог, голова обласної імунологічної комісії Людмила Бобер.
"У 1980-ті роки в пресі почали з’являтися безпідставні заяви, що щеплення можуть бути шкідливими. Лікарі-педіатри почали скорочувати кількість щеплень, батьки теж відмовлялися щепити своїх дітей. Наслідки не забарилися. У 1991 захворюваність на дифтерію почала зростати. Під час епідемії дифтерії (1991-1997) в Україні захворіло близько 20 000 осіб, з них понад 700 померло. 80% померлих були зовсім не щеплені або щеплені з порушення схеми введення вакцини", - зазначила лікар.
Щоб припинити епідемію у 1995 році довелося масово щепити дорослих та проводити додаткові щеплення дітям. Лише завдяки цим заходам, за словами фахівців, вдалося знизити кількість захворювань та кількість летальних випадків. Якщо у 1995 році від дифтерії померло близько 200 осіб, то в 2006 - лише одна дитина, яка не була щеплена.
За словами лікарів, подібна історія в Україні і з іншими інфекційними хворобами, як правець, кір, краснуха, поліомієліт.