Україна наполягає на тристоронньому газовому консорціумі, – Янукович

19:35, 15 травня 2012

Україна, як і раніше, наполягає на створенні тристороннього газового консорціуму. Про це заявив президент Віктор Янукович українським журналістам у вівторок у Москві.

"Наша мета – створення газотранспортного консорціуму за участю України, Росії та Європи, вона залишається. Ми вважаємо, що ми не в змозі модернізувати цю системи (ГТС) самостійно", - сказав Янукович.

Говорячи про те, що Росія залишається для України головним партнером, він зазначив, що Україна, тим не менш, веде переговори з іншими країнами про диверсифікацію поставок енергоносіїв.

"Переговори переговорами, ми працюємо, наприклад, з Туркменістаном, ми працюємо і з Азербайджаном, ми шукаємо такі можливості. Чому? Тому що нас не влаштовує ціна на російський газ. І це цілком природно", – сказав Янукович.

За його словами, як тільки Україна отримає "нормальну ціну", то не буде необхідності звертатися до інших країн.

"А поки що ситуація, яка заганяє нас в такий кут, я не сказав, що глухий, але ми зобов'язані займатися диверсифікацією. Коли будуть диверсифіковані джерела постачання газу, тоді можна буде вибирати, хто дасть кращу ціну. Але сьогодні ми не відмовляємося від наших партнерів, і вони добре розуміють, в якому стані ми перебуваємо. Ми просто не маємо таких грошей, щоб платити за такий дорогий газ", – сказав Янукович.

Він зазначив, що росіяни також зацікавлені продавати Україні "більше газу".

"Чим більше – тим краще. Тобто, і тут наші інтереси в якійсь точці будуть збігатися", - сказав Янукович.

Повідомляється також, що президенти Росії і України Володимир Путін і Віктор Янукович дали доручення своїм підлеглим щодо врегулювання ситуації в Азово-Керченської та Чорноморської акваторії.

Також, за словами в.о міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, в ході зустрічі лідери домовилися продовжити роботу в сфері енергетики, зокрема, у газовій сфері, і домовилися узгодити дату чергового засідання російсько-української міждержавної комісії.

"Президенти обговорили в принциповому плані завдання по продовженню роботи в сфері енергетики, включаючи співробітництво у газових справах, завдання у сфері врегулювання в Азово-Керченській, Чорноморської акваторії. Дано конкретні доручення", – повідомив глава МЗС РФ.

За його словами, глави держав домовилися про те, що чергове засідання російсько-української міждержавної комісії повинно пройти на українській території.

"З питань, які були обговорені, доручено представити конкретні пропозиції на розгляд міждержкомісії", – сказав Лавров.