Україна настріляла Люксембургу

Хет-трик Андрія Ярмоленка приніс перемогу збірній Україні

20:51, 15 листопада 2014

Збірна України у відбірковому матчі до Євро-2016 здобула впевнену перемогу, здолавши збірну Люксембургу з рахунком 3:0. Справжнім героєм поєдинку став гравець київського «Динамо» Андрій Ярмоленко, який оформив хет-трик.

Перед матчем головний тренер збірної України Михайло Фоменко був змушений коригувати стартовий склад національної команди, оскільки низка провідних збірників або отримали ушкодження, або ж не встигли відновитися від старих травм. До Люсембургу не поїхали гравці донецького «Шахтаря» Тарас Степаненко і Олександр Кучер, а також динамівець Артем Кравець і представник харківського «Металіста» Едмар. Натомість головному тренеру збірної довелося викликати на підмогу двох гравців «Зорі» - Андрія Пилявського та Віталія Вернидуба, а також гравця «Чорноморця» Кирила Ковальчука.

Враховуючи те, що збірна Люксембургу аж ніяк не вважалася топ-командою, тренерський штаб збірної України готувався до складної гри. Перед грою Люксембург займав останню позицію у турнірній таблиці групи С у відборі до Євро-2016, однак збірники були свідомі того, що і маленький Люксембург може сильно огризнутися.

Фол, гол і валідол

Від початку гри господарі поля, на загальний подив, намагалися тримати гру під своїм під контролем. Саме гравцям Люксембургу належить перший небезпечний момент у матчі - після прострілу з правого флангу у штрафний збірної України Тюрпель бив по воротам з 8 метрів і Андрію П'ятову вдалося зафіксувати м'яч прямо на лінії воріт.

Загалом, у першому таймі команди продемонстрували інтенсивну, насичену моментами і порушеннями, гру. Команди перебирали один в одного ініціативу, господарі багато фолили, відзначившись кількома небезпечними моментами біля воріт українців. Гості, які довго придивлялися до суперника і звикали до поля, змусили добряче понервувати своїх фанів «валідольними» моментами.

На 32 хвилині В'ячеслав Шевчук прорвався у штрафний суперників і пробив під перекладину - голкіпер Люксембургу дивом перевів м'яч на кутовий. А вже за хвилину після подачі кутового у виконанні Євгена Коноплянки м'яч потрапив до штрафного збірної Люксембургу, де Андрій Ярмоленко пробив точно під перекладину - 1:0.

До завершення першого тайму форма більшості гравців вже набула темно-зеленого кольору: газон місцевого стадіону був не у найкращому стані, також українцям довелося вести постійну силову боротьбу за м'яч із гравцями Люксембургу. До свистка на перерву підопічні Михайла Фоменка змарнували кілька шансів збільшити рахунок - зокрема, у кількох епізодах помилився Євген Коноплянка та Андрій Ярмоленко.

Підтримати «синьо-жовтих» у Люксембурзі приїхало щонайменше 500 вболівальників, які щедро прикрасили трибуни національною символікою України. А перед матчем, розтягнувши великий стяг України, фани збірної пройшлися маршем до стадіону у Люксембурзі. Уже під час гри навіть з телетрансляції було чутно, як вболівальники збірної співали знаменитий хіт про Путіна.

Ярмоленко оформив хет-трик

Українці, які перед початком другої половини гри мали перевагу в один гол, досить активно розпочали після перерви. Особливо помітно на правому фланзі працював Андрій Ярмоленко, який вже на перших хвилинах другого тайму зумів протягнути м'яч до штрафного Люксембургу і передати пас на Дениса Олійника. Однак нападник голландського «Віттеса» не пробив в один дотик, а далі не зміг реалізувати удар через блок оборони Люксембургу.

Другий гол від збірної України не забарився - на 53 хвилині Андрій Ярмоленко знову пройшов правим флангом і подав на Олійника. У свою чергу захисники Люксембургу зуміли відбити прямо на Ярмоленка, який з 12 метрів обвідним ударом оформив дубль - 0:2. А вже за кілька хвилин Андрій Ярмоленко оформив хет-трик, впевнено відправивши м'яч з лінії штрафного - 0:3.

Після нервового першого тайму потрійний удар від Ярмоленка дещо заспокоїв і гравців, і вболівальників збірної України. Щоправда, представники Люксембургу не переставали фолити, раз за разом намагаючись прорватися до штрафного українців. Уже на останніх хвилинах матчу усе стало зрозуміло і господарі арени полишили спроби змінити рахунок.

Приємним епізодом для українських вболівальників наприкінці зустрічі стала голосова підтримка місцевих фанів, які разом з українцями затягнули хіт про Путіна.