В «Укрспецекспорту» ніколи не було контракту щодо поставок зброї до Південного Судану, заявив в ефірі телепередачі «Шустер Live» 10 грудня колишній генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Сергій Бондарчук.
Таким чином Бондарчук спростував інформацію щодо того, що в американської адміністрації були докази щодо того, що танки, які транспортувалися на захопленому піратами судні «Фаїна» у 2008 році, були призначені не для Кенії, а для Південного Судану. Така інформація була опублікована в одному із документів, оприлюднених сайтом WikiLeaks.
«У нас ніколи не було угоди з Південним Суданом. Більше того, в нас навіть не було переговорів щодо такої угоди», - наголосив Бондарчук.
Водночас колишній голова «Укрспецекспорту» підтвердив, що зустріч між його тодішнім заступником, Валерієм Лисенком, та заступником першого помічника Держекретаря США Ваном Діпеном, про яку йдеться в оприлюдненому на WikiLeaks документі та на якій американець начебто продемонстрував угоду між українським урядом та урядом Південного Судану, справді мала місце, і Лисенко був вкрай здивований позицією представника адміністрації адміністрації.
Окрім того, Сергій Бондарчук висловив думку, що публікація на сайті WikiLeaks є частиною інформаційної війни.
Натомість також присутній на ефірі телепередачі народний депутат від Партії регіонів Валерій Коновалюк продовжив наполягати на тому, що тодішній український уряд справді поставляв зброю для південносуданського уряду, який адміністрація США вважає терористським.