Звільнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко залишається невиконаною умовою підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Про це заявила заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд на слуханнях в Сенаті з нагоди політики Східного партнерства.
За її словами, у процесі підготовки до підписання угоди Україна ухвалила 18 законопроектів, які наближають до Європи. «Україна все ще має зробити три важливих реформаторських кроки для підписання угоди у Вільнюсі - прийняти реформу правоохоронного законодавства, реформу виборчого законодавства та звільнити Юлію Тимошенко з тюрми з метою медичного лікування", - сказала Нуланд, пише Українська правда.
Нуланд зазначила, що США вважають неприйнятними будь-які форми тиску на країни Східного партнерства, що може вважатися порушенням принципів ОБСЄ.
Вона також згадала про тиск Росії, зокрема, заборону поставок шоколаду з України та зупинку вантажівок на кордоні з Росією.
«Східне партнерство - це крок в напрямку довгострокового бачення більше інтегрованого економічного та політичного простору, що простягається від Лісабону до Донецька», – сказала заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд.
Водночас голова підкомітету з європейських питань комітету з міжнародних відносин Кріс Мерфі сказав, що Україна, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Грузія і Білорусь мають бути вільними у виборі свого майбутнього. «Наше послання має полягати в тому, що двері євроатлантичних структур є відкритим, і якщо ви готові дотриматися розумних умов, ми вас підтримаємо», – наголосив політик.
Нагадаємо, що Україна і Європейський Союз на Вільнюському саміті 28-29 листопада 2013 року планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі.