Спікер парламенту пояснив підписання меморандуму з Митним союзом: Київ зберігає стратегічний курс на інтеграцію до Європейського Союзу. Про це заявив спікер Верховної Ради України Володимир Рибак на погоджувальній раді в парламенті, коментуючи підписання меморандуму між Києвом і країнами Митного союзу (МС) про надання статусу спостерігача.
«Ми не йдемо в Митний союз. Якби ми йшли до МС, то тоді це був би документ, який потрібно ратифікувати у Верховній Раді. Цей намір України. Ми будемо дивитися, як працює зсередини МС, з яких питань нам потрібно спілкуватися і з яких напрямків. Після цього будемо визначатися, зараз про це говорити ще рано", - цитує Рибака ЛІГАБізнесІнформ.
Рибак нагадав про те, що Київ підготував угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом, яке буде розглядатися на саміті в листопаді. Крім того, спікер також нагадав позицію голови держави, згідно з якою головний пріоритет Києва - євроінтеграція.
Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова. Прем'єр Росії Дмитро Медвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перешкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.
Як повідомляв ZAXID.NET, 24 березня Микола Азаров в інтерв`ю російському телеканалу «Мир» заявив, що Україна має намір одержати статус спостерігача в Митному союзі. 21 березня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.
Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов заявив, що меморандум про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією не потребує ратифікації у Верховній Раді, оскільки не є міжнародним документом.