Україна не зможе використати американські радари для протидії обстрілам з боку Росії

США обмежили можливості призначених для України радарів

11:03, 23 жовтня 2015

Сполучені Штати Америки (США) переробили контрбатарейні радари AN/TPQ-36 для України, щоб їх не можна було використовувати для стеження за територією Росії. Відповідно, їх не можна буде використати для завдання удару-відповіді по території Росії.

Згідно із джерелами серед американських чиновників, модифікація радарів для України викликала критику адміністрації Барака Обами з боку республіканців, які назвали такі дії спробою пом'якшити Володимира Путіна, повідомляє The Wall Street Journal.

Україні планують передати дві радарні системи, загальною вартістю близько 10 млн доларів. Джерела стверджують, що радари прибудуть в Україну в середині листопада. До слова, цю інформацію ще раніше оприлюднив президент України Петро Порошенко.

Повідомляється, що у зв'язку з перемир'ям на Донбасі, США не хочуть, щоб їх радари загрожували Росії. Модифікація для України призначена для того, щоб українські військові не змогли використовувати радари для протидії обстрілу з російської території.

Сенатор Джон Маккейн заявив, що модифікація радарів для їх ослаблення є симптомом «ілюзорного погляду» адміністрації Обами на те, що Путін змінить свою поведінку в Україні.

Радарна система AN/TPQ-36 дозволяє негайно і точно визначати місце розташування ворога на мапі з моменту першого завдання артилерійського, ракетного (з відстані до 18 км) чи мінометного (до 24 км) удару по території, безпеку якої запезпечує система. AN/TPQ-36 здатна відстежувати до 10 джерел ворожого вогню, визначати ціль ворожого вогню та попереджати про час до ураження ворожою артилерією цієї цілі.

Система також може бути використана для наведення та корегування вогню дружньої артилерії.

Модифікації, які згадуються у матеріалі WSJ можуть стосуватись (з огляду на уточнення про те, що метою змін є унеможливлення вогню з боку українців по ворогу, який веде обстріл з території Росії), як повного відключення опції використання системи для наведення та корегування вогню власної артилерії, так і відключення мап, які деталізують територію Росії, зазначає «Голос Америки».