Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України прийняла заяву по грузино-російському конфлікту, оскільки, на думку регіоналів, "внаслідок безвідповідальних заяв і дій помаранчевого керівництва, народ України опинився перед загрозою надзвичайного конфлікту зі своїм найближчим сусідом і стратегічним партнером - Росією". Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Партії регіонів.
Заяву подаємо повнотесктово:
"Війна у Південній Осетії, яка принесла тисячі жертв, в основному, серед мирного населення, підтвердила наявність стійких загроз, що виходять з територій так званих „заморожених” конфліктів. Процес неврегульованості в цих регіонах триває не перший десяток років і надалі загрожує миру та стабільності не лише в зонах конфліктів, а й далеко за їх межами. Це свідчить про те, що світова спільнота повинна негайно опрацювати комплекс заходів, спрямованих на усунення причин конфліктів, а не на боротьбу з їх наслідками і на зміцнення колективної європейської безпеки.
Збройний конфлікт у Грузії був запрограмований не сьогодні і не учора. З одного боку, намагання невизнаної республіки після відомих подій 1990 року добитися визнання, з другого - прагнення Грузії відновити територіальну цілісність своєї держави - роками неухильно вели до поглиблення протистояння. При цьому було зрозуміло, що в силу розвитку геополітичної ситуації на Південному Кавказі в контексті розбіжностей інтересів США та Росії, вирішення проблеми Південної Осетії силовим шляхом обов’язково призведе до участі у конфлікті РФ.
Цього не могло не усвідомлювати грузинське керівництво, яке отримало у своє розпорядження армію, оснащену і вишколену за кошти третіх сторін. Однак наказ застосувати силу було дано. Його наслідки добре відомі - численні жертви, спалені міста і села, загроза виникнення аналогічної ситуації в Абхазії та на інших територіях "заморожених" конфліктів. Злочинці , які дали цей наказ, повинні бути покарані.
На жаль, чинна українська влада, не вважаючи за потрібне провести термінові консультації з провідними політичними силами, представленими у парламенті, втягнула Україну в конфлікт третіх сторін. Як результат, наша держава стала розмінною монетою сильних світу цього у великій геополітичній грі і все більше перетворюється в інструмент реалізації чужих інтересів. Внаслідок безвідповідальних заяв і дій помаранчевого керівництва, народ України опинився перед загрозою надзвичайного конфлікту зі своїм найближчим сусідом і стратегічним партнером - Росією. Те, що вчора здавалося нісенітницею і фантазією хворої уяви, сьогодні стало реальністю.
Провладні засоби масової інформації розгорнули шалену антиросійську пропаганду, політикани-русофоби нагнітають масову істерію, громадяни перестають розуміти, що відбувається насправді.
Активізувалися сили, які продовжують тягнути курс нинішнього керівництва на вступ України до НАТО.
У цій ситуації Партія регіонів вважає за необхідне:
1. Враховуючи реальну загрозу національній безпеці, у перший день сесії Верховної Ради розглянути в парламентському залі питання грузинсько-осетинсько-російського конфлікту, дати оцінку діям чинної влади та опрацювати комплекс заходів, спрямованих на повернення українсько-російських відносин у русло добросусідського та взаємовигідного діалогу.
2. Терміново розпочати політичні консультації щодо прийняття змін до Конституції України з метою визначення позаблокового статусу України та недопущення участі вищих керівників держави у розв’язанні та втягуванні держави у міжнародні конфлікти.
4. Засудити будь-які спроби діяти в зонах „заморожених” конфліктів, в тому числі на території колишнього СРСР, силовими методами. Підтримати проекти пропозицій міжнародних організацій, серед іншого ОБСЄ, визначати майбутній статус невизнаних державних утворень шляхом волевиявлення населення, яке проживає на цих територіях.
5.Заборонити постачання української зброї в гарячі точки, зокрема в Грузію.
6. Створити парламентську тимчасову слідчу комісію, яка розслідувала б факти продажу Грузії української зброї та участі українських громадян у цьому збройному конфлікті.
7. Вважаємо неприпустимим вихід за межі своєї компетенції керівництва МЗС у неврівноважених заявах , які призвели до суттєвого погіршення україно-російських відносин.
8.Вважаємо необхідним якнайшвидше ухвалення закону „ Про засади внутрішньої та зовнішньої політики України”.
9.Вимагаємо від державного керівництва невідкладно вирішити питання щодо призначення загальнонаціонального референдуму про приєднання України до НАТО.
10.Звертаємося до світового співтовариства з пропозицією провести розслідування злочину масової загибелі мирних громадян".