Україна посiла 89-те мiсце проти 82-го минулого року в свiтовому рейтингу конкурентоспроможностi країн, що його розраховує Всесвiтнiй економiчний форум (ВЕФ), свiдчать данi Глобального огляду конкурентоспроможностi (Global Competitiveness Report) за 2010-2011 рр.
Найбiльш конкурентоспроможною країною свiту знову стала Швейцарiя, випередивши за цим показником Швецiю (2-ге мiсце), Сiнгапур (3-тє), а також США, якi опустилися з минулорiчного 2-го на 4-те мiсце через макроекономiчнi дисбаланси, послаблення приватних i державних iнститутiв, побоювання щодо стану фiнансових ринкiв. До 2009 року Америка займала перший рядок у рейтингу. П'ятiрку лiдерiв, як i минулого року, замикає Німеччина, - повідомляє Інтерфакс-Україна.
До десятки лiдерiв увiйшли цього разу також Японiя (6-те), Фiнляндiя (7-ме), Нiдерланди (8-ме), Данiя (9-те). Велика Британiя просунулася на один рядок угору - до 12-го мiсця.
Японiя пiднялася з восьмого рядка рейтингу на шостий, тодi як Канада вiдступила з 9-го на 10-те мiсце.
Першим серед найбiльших країн, що розвиваються, i 27-м у загальному залiку є Китай, що пiднявся на двi позицiї. Iндiя (51) i Бразилiя (58) погiршили свої показники на два мiсця кожна.
Грецiя, яка принесла цього року багато неприємних переживань ринкам, втратила 12 позицiй у рейтингу, перемiстившись на 83-й рядок. Її результат став найгiршим серед країн Європейського Союзу.
На пострадянському просторi лiдером, як i в попереднi два роки, залишається Естонiя, що пiднялася з 35-ї позицiї на 33-ю.
Росiя залишилася на 63-му мiсцi. Минулого року РФ опустилася з 51-го на 63-тє мiсце через слабку ефективнiсть ринкiв, корупцiю, утруднений доступ до фiнансування та iншi негативнi чинники.
У 2010-2011 рр. конкурентоспроможнiсть Росiї погiршується з точки зору ефективностi товарних ринкiв, наголошується в документi ВЕФ. Неефективна антимонопольна полiтика, а також обмеження у сферi торгiвлi, зокрема в зовнiшньоекономiчнiй дiяльностi, й жорстке регулювання iноземної участi також стримують розвиток ринкiв та економiки загалом.
У верхнiй половинi рейтингу, крiм Росiї, опинилися Литва (47), Азербайджан (57) i Латвiя (70). Казахстан опустився з 67-го на 72-й рядок. Як i минулого року, замикають цей список Таджикистан (116) i Киргизiя (121), проте їм вдалося пiднятися в рейтингу на кiлька рядкiв.
ВЕФ розрахував iндекси конкурентоспроможностi на 2010-2011 рр. для 139 країн свiту. Рiк тому їх було 133.
Глобальний огляд конкурентоспроможностi ВЕФ публiкується з 2004 року. Рейтинг враховує 12 ключових чинникiв конкурентоспроможностi: стан державних i приватних iнститутiв, iнфраструктура, макроекономiчна ситуацiя, охорона здоров'я та початкова освiта, вища освiта та перепiдготовка кадрiв, ефективнiсть ринку, ефективнiсть ринку працi, розвиток фiнансових ринкiв, технологiчна готовнiсть, обсяг ринку, iнновацiї.
Всесвiтнiй економiчний форум - мiжнародна неурядова органiзацiя, дiяльнiсть якої спрямована на розвиток мiжнародного спiвробiтництва у глобальному масштабi, а також на рiвнi окремих регiонiв i галузей.