Місія Міжнародного валютного фонду за підсумками роботи в Києві повідомила про необхідність технічного доопрацювання законопроектів та їх парламентської підтримки, що стосуються пенсійної та земельної реформ, пожвавлення приватизації та забезпечення конкретних результатів антикорупційних зусиль.
«У той час як було досягнуто суттєвого прогресу в загальному розумінні визначальних компонентів цих заходів, подальша технічна робота необхідна в деяких сферах для того, щоб текст відповідних законопроектів відбивав це розуміння і загалом відповідав меті реформи», – йдеться в заяві після завершення роботи місії МВФ в Україні, яку процитувало агентство «Інтерфакс-Україна».
«Забезпечення парламентської підтримки цих законопроектів буде необхідним кроком на шляху завершення четвертого перегляду (програми розширеного фінансування EFF)», – наголошується в документі.
Крім того, місія провела плідні дискусії з представниками влади щодо реформ, необхідних для поліпшення продуктивності, залучення інвестицій і зміцнення державних фінансів. «Як і передбачено програмою, ці дискусії фокусувалися на пенсійної та земельній реформах і на заходах, необхідних для пожвавлення приватизаційного процесу і забезпечення конкретних результатів в антикорупційних зусиллях», – йдеться в документі.
Голова місії МВФ Рон ван Роден також зазначив, що проведення структурних реформ залишається ключовим фактором забезпечення потужного і сталого економічного зростання країни.
«Економіка України продовжує своє відновлення з очікуваним ростом на рівні понад 2%. Реалізація податково-бюджетної й грошово-кредитної політики дає змогу забезпечити дотримання цілей, визначених для 2017 року. Валові міжнародні резерви продовжують рости, досягши рівня в 17,6 млрд доларів, а очікувана інфляція може становити менше ніж 10% на кінець року», – повідомила місія МВФ.
Нагадаємо, місія МВФ прибула в Україну 16 травня. Серед питань, які місія МВФ мала обговорити, – пенсійна реформа, зміни в податковій і митній політиці, прогрес у відшкодуванні ПДВ і виконання бюджету.
Згідно з текстом меморандуму між Україною та МВФ, пенсійна реформа повинна набути чинності з 1 січня 2018 року.
У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог, Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,907 млрд, за підсумками п'ятого – $1,28 млрд, за підсумками шостого – $1,28 млрд – всього близько $4,46 млрд.
У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн, а загалом – близько $3,82 млрд.