Україна отримає від Shell бонус у $400 млн

16:30, 2 червня 2012

Нідерландсько-британська компанія Royal Dutch Shell, яка перемогла в конкурсі на розробку Юзівської газоносної площі, вирішила виплатити Україні додатковий бонус у розмірі $ 400 млн, пункту про який у початкових умовах конкурсу не було.

Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Зокрема Ставицький нагадав, що мінімум, який інвестори погодилися віддати державі від прибутку від видобутку вуглеводнів на ділянці складе мінімум 30%, при тому, що спочатку пропонувалося всього лише 15,5%. За його словами, інвестори «готові ділитися саме з прибутку, і інвестувати в залежності від показників геологорозвідки і початкового видобутку».

«Більше того, компанія Shell запропонувала бонус, якого не було в умовах конкурсу. Бонус складе близько $400 млн», - повідомив він.

Він уточнив, що ці гроші Shell перерахує в бюджет кількома платежами, більшу частину - до кінця року. «Буде кілька платежів. Вони ні від чого не залежать і надійдуть прямо до бюджету. Більша частина бонусних платежів надійде в бюджет уже в цьому році», - повідомив міністр.

Крім того, повідомив Ставицький, на першому етапі фінансування інвесторами геологорозвідувальних робіт Україна виставляла умови: 1,6 млн грн по Юзівській площі і 1,3 млн грн - по Олеській (це обов'язковий акцептований платіж у геологорозвідку і попереднє (розвідувальне) буріння).

«Так от, усі ці цифри збільшено більш ніж у два рази за пропозицією компаній Chevron і Shell. Відповідно, і обсяги робіт на стадії попередньої геологорозвідки збільшено вдвічі», - повідомив міністр.

«Я вважаю це непоганим заділом для майбутнього результату. У разі успішності пошукових робіт інвестори перейдуть до видобутку. Тоді бюджет одержуватиме податки, передбачені законодавством, плюс частину додаткової продукції, запропонованої переможцями в заявках. При цьому 50% від сукупної частки інвесторів у додатковій продукції одержуватимуть компанії «Надра Олеська» і «Надра Юзівська» і опосередковано їх засновник на 90% - НАК «Надра України», - підсумував Ставицький.

Нагадаємо, переможцями конкурсу по укладанню угоди про розділ продукції на видобуток газу на Олеській та Юзовській площах стали компанії Сhevron і Shell відповідно.