"Харківська правозахисна група провела моніторинг випадків расизму та ксенофобії у Галичині у 2008-початку 2009 років за підтримки посольства США в Україні. Такі ж дослідження було проведено на Слобожанщині та в Криму", - повідомив 4 березня під час прес-конференції у Львові співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
За словами Євгена Захарова, до 2005 року проблема расизму та ксенофобії в Україні фактично не була відчутною на стільки, як у Росії, Польщі, Румунії, Болгарії. А вже з 2006 року випадки нападів чи вбивств іноземців значно почастішали.
"Саме з жовтня 2006 року такі явища стали більш систематичними, почала збільшуватися кількість вбивств на расовому підґрунті. За даними моніторингу Конгресу національних громад України (КНГУ), у 2006 році в Україні було зафіксовано 14 нападів на расовому підґрунті та 2 вбивства, у 2007 році - 87 нападів та 6 вбивств, у 2008 році - 83 напади та 4 вбивства. Насправді, статистика МВС набагато більша: лише у січні-квітні 2008 року було скоєно 160 злочинів проти іноземців, серед них 7 - умисні вбивства. Було розкрито 91 злочин, в тому числі 6 вбивств. Також за цей період МВС зафіксувало 3 злочинних посягання на життя та здоров’я вихідців з Азії та Африки, з яких розкрито 28", - розповів Євген Захаров.
Євген Захаров переконаний, що збільшення кількості нападів на осіб неслов’янської зовнішності є тривожним знаком для України, мовляв, ми переймаємо "російський досвід", де жертвами стають десятки тисяч іноземців.
Є.Захаров наголосив, що найбільш дискримінованою етнічною групою в Україні залишаються роми. Окрім того, існує дискримінація за віком та станом здоров’я, але про це "в нашій країні не прийнято говорити".