Україна підтримала Сполучені Штати Америки у їхньому рішенні вийти зі складу Ради Організації Об’єднаних Націй (ООН) з прав людини, йдеться у коментарі заступника міністра закордонних справ України Сергія Кислиці.
Міністерство закордонних справ заявило, що Рада ООН з прав людини наразі перебуває у складній ситуації, «якщо не сказати у кризі».
«Ми розуміємо позицію Сполучених Штатів Америки та їхнє занепокоєння щодо ефективності роботи Ради. Рішення США щодо дострокового припинення членства у Раді не стало несподіванкою», – заявив Кислиця.
При цьому українське МЗС заявляє про негативні тенденції у роботі ООН на напрямку захисту прав людини. Там наголосили, що в Раді ООН з прав людини фактично усунули правозахисну тематику з майданчика діалогу в Нью-Йорку.
Україна брала участь у створенні Ради ООН з прав людини в 2006 році та від початку була членом цього органу. У 2018 році Україна знову набула членства у Раді ООН з прав людини і, зі слів Кислиці, робитиме кроки для її реформування.
«Для нашої держави Рада оон з прав людини також залишатиметься ще одним майданчиком для захисту прав українців, які потерпають від злочинних дій Російської Федерації внаслідок її агресії проти нашої держави та окупації Криму та частини територій Донецької та Луганської областей», – заявив заступник міністра закордонних справ.
Як повідомляв ZAXID.NET, про вихід США з Ради ООН з прав людини увечері 19 червня заявила посол США в ООН Ніккі Хейлі. Озвучуючи це, вона різко розкритикувала цей орган, назвавши його «лицемірним» і таким, що підриває національні інтереси США та їхніх союзників.
Раніше Хейлі заявляла, що США «важко прийняти» той факт, що п'ять резолюцій Ради ООН були спрямовані проти Ізраїлю, який є союзником Штатів.
Зазначимо, що орган, створений в 2006 році, має постійний пункт на своєму порядку денного щодо можливих порушень, вчинених Ізраїлем на окупованих палестинських територіях. Вашингтон домагається усунення цього питання з порядку денного.