Україна почала імпортувати моркву з Білорусі через високу ціну на власні овочі

Україна почала закуповувати моркву в Білорусі через тимчасовий брак цих овочів на внутрішньому ринку та їхню високу вартість

12 вересня

У перші дні вересня на ринок України почали завозити імпортну моркву з Білорусі. Причиною стало те, що українська морква цьогоріч є дорогою. Також нині на ринку бракує цих овочів.

Як пише «Інфо-Шувар», присутність імпортної моркви на початку осені – це доволі рідкісне явище, адже Україна майже протягом всього сезону здатна задовольняти внутрішню потребу власною морквою.

«Потреба в імпортній моркві в нас виникає не часто, зазвичай лише наприкінці неврожайного сезону, або коли фермери створюють штучний дефіцит, стримуючи продажі в надії «нагнати» ціну. «Вікно» для імпорту восени цього року з’явилось раптово в період так званого міжсезоння: збирання ранньої та середньої моркви в Південних та Центральних регіонах України закінчилось передчасно, викопувати пізню моркву господарства Західних областей почнуть вже за 3-4 тижні», – зазначається в релізі аналітиків «Шувару».

Окрім того, морква цьогоріч дорога, від кінця минулого сезону і донині вона стабільно є найдорожчою позицією серед всіх овочів так званого борщового набору.

«Але насправді поточні ціни не є дуже привабливими для масового імпорту, а з початком масового збирання врожаю пізньої моркви слід очікувати різкого падіння ціни. Зазвичай, саме в жовтні та листопаді ціни на українську моркву досягають мінімальних показників», – повідомили аналітики.

Сьогодні собівартість якісної білоруської моркви на ринку України становить близько 8,0 грн/кг (0,25 EUR/кг). Українські господарства пропонують моркву високої якості по 7,0-8,5 грн/кг (0,21-0,26 EUR/кг).

Зазначається також, що цьогоріч середня ціна на моркву в Україні в 1,5 рази перевищила показники аналогічного періоду минулого року.

Згідно з даними Держстату, щороку Україна збирає 850-900 тис. тонн цих овочів, цей обсяг майже повністю розподіляють на внутрішньому ринку країни. Міжнародна торгівля морквою в Україні розвинута досить слабо: за останні три сезони найбільший обсяг експорту склав не більше 2 тис. тонн, приблизно стільки ж надходить імпорту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям
«Людині треба землі не так багато: два метри довжини і півтора метра ширини!», – Олег Синютка
Богатир Олексій Новіков встановив рекорд України на Lviv Fitness Weekend
«Національний корпус» відмежувався від нападу на анархістів у Львові