Кабінет міністрів України прийняв постанову про створення Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем, яку очолив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
«Координаційна рада – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, утворений з метою вивчення проблемних питань щодо відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем, а також розроблення проекту Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем на півдні України. При цьому наявність затвердженої Стратегії стане основою підготовки угоди зі Світовим банком щодо його участі у фінансуванні відповідних робіт», – зазначив Павленко, коментуючи прийняття постанови, передає прес-служба уряду.
Основними завданнями Координаційної ради буде забезпечення координації центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань агропромислового комплексу з питань підготовки пропозицій щодо відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем із залученням представників Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
«Розвиток зрошувальних систем є пріоритетним для аграрної галузі. Адже на сьогодні потенціал зрошення, зокрема у південних регіонах, використовується лише на третину», – зазначив міністр.
«Відновлення поливу на площі понад півмільйона гектарів дозволить підвищити врожайність майже втричі. Це, в свою чергу, призведе до потужного соціально-економічного розвитку не тільки регіону, а й всієї країни. Окремо йдеться про створення нових робочих місць (до 100 тис.), збільшення виробництва сільгосппродукції на 8-10 млн. тонн щороку, збільшення надходжень до місцевих та державних бюджетів, розвиток інфраструктури та логістики (нові дороги, елеватори, виробничі потужності), а також залучення інвестицій», – додав Павленко.
Міністерство розраховує, що фінансування і відновлення зрошення розпочнеться у 2016-2017 році, а до 2020 року вдасться відновити поливи на площі 500-550 тис. га. Це дозволить довести загальні площі зрошення (без Криму) до 1 млн. га. Загалом планується залучити на цей проект 1,5-2 млрд. доларів США інвестицій. Проект відновлення системи зрошення на півдні охоплює 5 областей: Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку та Дніпропетровську.