В Україні протягом останніх років рівень наповнення річок залишається на позначці 20% від необхідного стандарту, фактично, Україна починає страждати від браку води, повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
Як повідомив він у понеділок, 27 березня, в ефірі телеканалу ZIK, це пов’язано, зокрема, і з вирубкою лісів, поведінкою промислових підприємств щодо водоймищ та розчисткою водних артерій.
«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», – сказав міністр.
Він констатував, що за таке недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. Як пояснив Семерак, це пов’язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.
«Разом із Генпрокуратурою Мінекології напрацювало зміни саме до кримінального законодавства, які передбачають підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі прийняв закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема і екологічні. Відтак, наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок», – наголосив Семерак.
Як повідомляв ZAXID.NET, минулого літа на українських річках через аномальну спеку було зафіксовано масовий мор риби. Зокрема, два таких випадки були зафіксовані у Дніпрі та на Житомирщині.
У липні 2016 року масова загибель риби сталась у річці Остер у Козелецькому районі Чернігівщини. За даними фахівців, до цього призвели дощі, що знищили захисні смуги і добрива з полів могли потрапити в річку. Не виключали також, що до загибелі риби призвело гниття водоростей.
Також в липні у Держгеокадастрі заявляли, що в Україні шокуючими темпами знищують полезахисні лісосмуги, які захищають сільськогосподарські угіддя від посухи та ерозії ґрунтів.
Крім того, в серпні минулого року прокуратура обіцяла перевірити діяльність «Львівводоканалу» через забруднення річок