Україна зобов’язується перед Міжнародним валютним фондом до кінця 2016 року прийняти закон про поступову зміну пенсійного віку, йдеться в меморандумі про співпрацю України і МВФ, оприлюдненому на сайті фонду, пише «Економічна правда».
МВФ зазначає, що для того, щоб зменшити дефіцит Пенсійного фонду, Україна повинна до кінця грудня 2016 року прийняти зміни до пенсійного законодавства. Зокрема, влада повинна поступово врегулювати вік виходу на пенсію і провести подальше скорочення можливостей для дострокового виходу на пенсію, посилити критерії прийнятності для мінімальної пенсії.
Також, згідно з меморандумом, Україна повинна забезпечити відсутність привілеїв для будь-якої професії (за винятком військових), а також розширити базу для внесків у систему соціального забезпечення. Також Україна зобов'язана забезпечити справедливий податковий режим пенсій і заохочувати декларацію фактичних доходів.
Крім того, Україна зобов’язалася з 2017 року зайнятися забезпеченням підвищення пенсій за рахунок внесків.
Згодом віце-прем'єр-міністр України з питань соціальної політики Павло Розенко заявив, що поки що про підвищення пенсійного віку в Україні не йдеться.
При цьому він зауважив, що таке підвищення стане можливим після поліпшення в країні рівня життя.
Розенко також повідомив, що питання підвищення в Україні пенсійного віку на переговорах з МВФ порушувалося, зокрема, в 2005 та 2008 роках.
Видання зазначає, що раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що МВФ вимагає від України проведення пенсійної реформи для отримання наступного траншу. Серед вимог тоді вказували поступову зміну пенсійного віку, встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для тих чи інших професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення і встановлення справедливого податкового режиму для пенсій.
14 вересня Міжнародний валютний фонд виділив Україні третій транш у розмірі 1 млрд доларів за програмою розширеного фінансування EFF.