Україна зобов’язалася перед Міжнародним валютним фондом ввести до кінця липня 2017 року тариф на розподіл газу, або так звану абонентську плату за користування газовою інфраструктурою. Про це йдеться у меморандумі України та МВФ, оприлюдненому на сайті Міністерства фінансів, передає Економічна правда.
«До кінця липня 2017 року ми переглянемо інші параметри системи комунальних субсидій домогосподарствам для поліпшення адресності; запровадимо коригування соціальних норм у непікові місяці протягом опалювального сезону», - йдеться у документі.
«Крім того, ми застосуємо тариф на розподіл газу й опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці – всі зміни набудуть чинності з 1 травня 2017 року», – зазначається у меморандумі.
«Таким чином, це дозволить обмежити видатки на субсидії з оплати комунальних послуг 47 млрд гривень у 2017 році», – повідомляється у меморандумі.
Нагадаємо, 28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), установила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу як плату за приєднану потужність.
Новий тариф є абонплатою за під’єднання до системи газопостачання і з 1 квітня буде сплачуватися щомісяця на підставі потужності лічильника незалежно від фактичного обсягу споживання. 30 березня міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що абонплата за газ не збільшить комунальних платежів населення.
Однак на початку квітня президент Петро Порошенко заявив, що рішення про запровадження абонплати на газ для населення має бути призупинено.
Згодом у Національній комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг заявили, що 10 квітня розглянуть на засіданні питання про припинення рішення про введення абонплати за газ.
«Рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення», – йдеться у повідомленні НКРЕКП.