Україна посіла 166 місце у світовому рейтингу економічної свободи

Серед 180 країн Україна увійшла до числа держав із «репресивною» економікою

17:35, 15 лютого 2017

Україна зайняла 166 сходинку в рейтингу країн за рівнем економічної свободи, який розрахував американський дослідницький центр Heritage Foundation. Дослідження опубліковане на сайті організації у середу, 15 лютого.

До рейтингу, який очолив Гонконг, увійшли 180 країн світу. Крім нього у першу п'ятірку також увійшли Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія та Австралія. На думку авторів дослідження, їхні економіки можна назвати «вільними».

23 держави серед яких є також Україна, увійшли до числа країн з «репресивною» економікою. Україна посідає 166 місце. У рейтингу вона посідає місце між Суринам та Анголою. Зазначимо, що минулого року у рейтингу економічної свободи Україна займала 162 місце серед 178 країн.

Поруч з Україною до держав із «репресивною» економікою фахівці Heritage Foundation внесли Афганістан, Судан, Кубу і Венесуелу. Останнє місце в світовому рейтингу посідає КНДР.

«Переважно вільною» та «помірно вільною» названо економіку 87 країнах, які увійшли в рейтинг. Зазначимо, що сусідня Польща перебуває на 45 сходинці рейтингу.

Економіки 65 країн, серед яких є Росія (114 місце) та Білорусь (104 місце), автори рейтингу назвали «переважно невільною».

Зазначимо, що Фонд Heritage Foundation - стратегічний дослідницький інститут США, заснований в 1973 році, який займається широким спектром дослідження міжнародної політики.

Свої дослідження Heritage Foundation проводить з 1995 року. Експерти інституту визначають економічну свободу як «відсутність урядового втручання або перешкоджання виробництву, розподілу і споживання товарів і послуг, за винятком необхідної громадянам захисту і підтримки свободи як такої».

У своїй методиці аналітики використовують 10 індексів: свобода бізнесу, торгівлі, податкова свобода, свобода від уряду, грошова свобода, свобода інвестицій, фінансова свобода, захист прав власності, свобода від корупції, свобода трудових відносин.

Вага кожного з 10 факторів вважається однаковим, тому підсумковий індекс являє собою середнє арифметичне з показників.