Україна направила офіційного листа до НАТО з проханням включити її до програми посилених можливостей і надати статус особливого партнера. У МЗС України відзначили, що така співпраця наблизить оборонну систему країни до стандартів Альянсу. Про це повідомляє кореспондент телеканалу «112 Україна» в Брюсселі.
Як зазначають, заяви про те, що Україна претендує на статус так званого особливого партнерства, президент Петро Порошенко робив ще на саміті НАТО у Варшаві. За словами заступника міністра закордонних справ Вадима Пристайка, ця співпраця дозволить наблизити стандарти і в цілому роботу української оборонної системи до стандартів НАТО.
«Це фактично є членство без офіційного статусу членства. Якщо Україні вдасться отримати такий статус і працювати по такій програмі, це значно швидше зможе допомогти Україні в майбутньому стати членом НАТО», - цитує Пристайка «112 Україна».
Слід зазначити, що наразі такою програмою про посилені можливості для особливих партнерів користуються Швеція та Фінляндія, на саміті у Варшаві пропозицію такого статусу отримала і Грузія. Між тим, однією з перешкод для України в отриманні статусу особливого партнера Альянсу є відсутність угоди про обмін секретною інформацією. За словами Вадима Пристайка, вже наступного тижня в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі така угода буде підписана і перешкода буде усунена.
Програма посилених можливостей для особливих партнерів НАТО передбачає поглиблення співпраці та вихід на повну відповідність стандартам Альянсу.
Нагадаємо, у четвер 22 вересня у Брюсселі засідала Комісія Україна-НАТО. Українську сторону представляв заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко. Засідання було присвячене сфері безпеки ситуації в Україні, розвитку Нормандського формату і Мінського процесу.
Між тим Петро Порошенко раніше заявляв, що питання вступу України в НАТО поки не буде підніматися, оскільки Україна ще не відповідає стандартам Альянсу, і українському урядові потрібно далі проводити реформи та збільшувати взаємодію між ЗСУ і силами НАТО.