Україна, Росія та Білорусь застрягли на шляху до демократії, - німецький журналіст

16:30, 19 травня 2012

«Такі країни як Білорусь, Україна, Росія, можливо, застрягли на шляху до демократії і, можливо, застрягли на довго», - про це заявив німецький журналіст, директор програм Росії та країн СНД Німецької ради із зовнішньої політики Олександр Рар в ефірі телепередачі «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» 18 травня.

За його словами, на заході - зовсім інший погляд на міжнародні відносини, ніж в Україні, Росії, Китаї. Для заходу – найважливіше – створити одну систему цінностей. «Ця політика догматизована та ідеологізована, тому дуже часто ці штампи політика і преса клеять: там свобода, а там – диктатура», - зазначив Рар.

На його думку, треб зрозуміти, що ми живемо у світі, де зіштовхуються дві різні точки зору на світовий порядок. І Україна є жертвою цих зіткнень, як раніше була Росія і Білорусь.  

«Не можна забувати, що тут політичну музику замовляє преса і преса зараз дуже націлена на те, щоб сильно критикувати Україну. І коли канцлер підтакує тому, що кажуть німецькі ЗМІ, він набирає рейтинг. Зараз 70% німців вважає, що треба політично бойкотувати чемпіонат Європи з футболу в Україні, але ЗМІ зараз представляють Україну в такому світлі і пані Меркель сильно перебільшила», - зазначив Олександр Рар.

За словами журналіста, Меркель робить політику цінностей і реальну політику. «Що стосується подвійних стандартів, то тут я згоден, пані Меркель приймає у відомстві канцлера і лідерів Центральноазіатських держав, особливо тих, де є ресурси, які Німеччині потрібні. А в Україні, можна сказати, немає ресурсів, тому з нею можна по-іншому говорити», - зазначив Рар.

"Я не поділяю оцінку Ангели Меркель, що в Україні - диктатура. Я до речі, я також не поділяю оцінку Ангели Меркель, що в Білорусі - диктатура. Я вважаю, що диктатура - це страшне слово. Диктатура сьогодні у Північній Кореї. І потрібно подумати, яку країну дійсно можна назвати диктатурою", - наголосив журналіст.

У Білорусі, за визначенням Олександра Рара, посилений авторитарний режим, але не диктатура. «Не треба чорно-білим міряти. Із диктаторської країни не можна виїжджати, у білорусів є приватна власність», - зазначив він.