Україна розробить нову програму співпраці з МВФ

10:42, 29 березня 2010

Кабмін планує провести реформи і реалізувати великі інфраструктурні проекти, для яких четвертого траншу МВФ буде явно недостатньо. Уряд Миколи Азарова розраховує на нову дворічну програму співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

26 березня прем'єр-міністр Азаров розповів, що Кабінет міністрів виступає за розробку нової програми співпраці з МВФ, яка повинна бути реалізована після нинішньої stand-by і направлена на підтримку економічних реформ в країні. За його словами, зараз розглядаються два можливі варіанти: продовження співпраці в рамках старої програми і розробка нової, - повідомляє ТСН.

Прем'єр дотримується думки, що сторони повинні розробити нову велику програму по реформуванню економіки, з новими об'ємами фінансування. "Четвертого траншу недостатньо для проведення реформ", - зазначив Азаров. За словами заступника голови адміністрації президента Ірини Акімової, йдеться про нову дворічну програму. "Поки рано говорити про об'єм фінансування, проте за підсумками наших переговорів з МВФ можна сказати, що ця ідея була сприйнята позитивно.

Нам дали зрозуміти, що якщо Україна буде послідовна в проведенні реформ, то таке продовження кредитної програми цілком можливо", - відзначила Акімова.

Нинішня програма співпраці України і МВФ stand-by, направлена на подолання кризи, була розпочата в жовтні 2008 року і розрахована на два роки. За цей час фонд перерахував $10,6 млрд із загальної суми $16,4 млрд.

Якщо МВФ погодиться із запропонованими Кабміном реформами, вірогідність продовження кредитної програми достатньо велика, відзначає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. "Підтримка бюджету не характерна для МВФ, але в умовах нинішньої кризи фонд відходить від цього принципу. А в підтримці українських реформ зараз зацікавлені і США, і Євросоюз – ключові члени МВФ", - говорить він.

Експерти вважають, що українська економіка як і раніше потребує значних кредитних ресурсів. "Продовження кредитної програми МВФ – висновок, що напрошується. Фінансування фонду завершується цього року, а з 2012 року необхідно повертати довгі", - підкреслює начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банк Україна Олександр Печеріцин.

"Я не чекаю, що наступного року у нас збережеться потреба у фінансуванні платіжного балансу, - говорить директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерії Гєєц, - проте нова позика збільшить стабільність і підстрахує українську економіку від макроекономічних ризиків".

Нагадаємо, МВФ вважає прийнятним дефіцит держбюджету України на 2010 рік до 6% ВВП для продовження співробітництва щодо надання чергового траншу кредиту. Рівень дефіциту, що спостерігається в Україні зараз - понад 12% ВВП.