Україна ще не готова до асоціації з ЄС, - Меркель

19:45, 17 квітня 2013

Для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "цілу низку проблем", заявила в Берліні 17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрусом Ансіпом, повідомляє інформагентство dpa.

Водночас Меркель наголосила, що встановлення тісніших відносин з Україною залишається метою ЄС.

За словами Меркель, справа екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко - це не єдина перепона для підписання уже готової угоди про асоціацію з ЄС. "Ідеться в цілому про правову систему в Україні та питання дотримання прав людини та громадянських свобод", - зауважила вона. Саме тому підписання вже давно узгодженого документу нині заморожене.

У свою чергу прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансіп зазначив, що Україна є важливим партнером Європейського Союзу, тому угода про асоціацію все-таки має вступити в силу. Водночас він погодився, що перед Україною нині лежить ще "довгий шлях".

Ансіп також висловився за скасування візового режиму для України, Росії та інших країн Східноєвропейського партнерства, повідомляє інформагентство Reuters. Разом з тим він додав, що це не може статися негайно, оскільки для цього ще слід виконати "деякі дуже конкретні критерії".

До цих критеріїв належить, зокрема, запровадження біометричних паспортів, а також скасування реєстрації громадян ЄС, які приїздять до цих країн. "Ми хочемо однакових підходів", - підкреслив глава естонського уряду.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп 11 квітня під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим висловив упевненість, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана 21 листопада цього року.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.

Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ. Екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк переконаний, що принципове рішення про підписання угоди з Україною Європейський Союз буде приймати у травні.