Україна почала новий обмін полоненими з бойовиками ОРДЛО

Україна повернула 20 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях

09:51, 16 квітня 2020

Зранку у четвер, 16 квітня, розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомили в Офісі президента України. Пізніше стало відомо, що Україна повернула 20 своїх громадян.

«Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату «всіх на всіх». Для президента України Володимира Зеленського та для української влади загалом цінним є кожен, кого незаконно утримують на окупованих територіях чи в іншій країні», – інформує прес-служба ОП.

Водночас в ОП не уточнили, кого Україна передає бойовикам в межах обміну.

Там уточнили, що через карантинні обмеження, які зараз діють в Україні, після повернення звільнених українців направлять на обов’язкову обсервацію.

фото Офісу президента

Це вже третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні 2019 року, коли додому повернулися 35 українців, під час другого – у грудні – повернулися 76 громадян.

«Тривають переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії», – додали у президента.

З тимчасово окупованої території Донецької області буде повернуто 9 громадян України, з Луганської - 11.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що в рамках сьогоднішнього обміну Україна поверне з ОРДО серед інших полонених військового Віктора Шайдова, який утримувався в полоні бойовиків з 2019 року.

Водночас, як інформує «Цензор.НЕТ», родичі утримуваних російськими терористами українських полонених записали звернення до президента України Володимира Зеленського та зажадали зустрічі для обговорення принципів формування обмінних списків. Зокрема, видання посилається на Тетяну Матюшенко, чоловік якої з 2015 року утримується російськими терористами.

«Усі ми – родичі полонених, які попри обіцянки влади досі не потрапили до чергового обміну і протягом довгих років перебувають у полоні. Ми раді, що проводиться черговий обмін, але нам набридло дивитися, як до списків на обмін потрапляють люди, які не мають стосунку до конфлікту на Донбасі. І після чергового обміну заливатися сльозами. Пане президенте, ви знаєте, що в нелюдських умовах перебувають сотні відданих Україні людей. Може, вам варто звернути увагу саме на таких людей», – йдеться у зверненні Матюшенко.

Пізніше стало відомо, що Україна повернула 20 своїх громадян, а бойовикам передала 14 замість 18, оскільки четверо з тих, видачі кого хотіли бойовики, відмовилися від обміну.