Україна та Росія посварились в Twitter

Офіційні акаунти країн затіяли суперечку через Анну Ярославну

18:43, 30 травня 2017

У вівторок, 30 травня, офіційні Twitter-акаунти України та Росії влаштували публічну суперечку довкола походження київської князівни та французької королеви Анни Ярославни. За перепискою країн слідкували журналісти провідних світових видань та тисячі звичайних користувачів.

Суперечка довкола королеви Анни, доньки київського князя Ярослава Мудрого, розпочалась через заяву президента Росії Володимира Путіна. Нагадаємо, що у понеділок, 29 травня, Володимир Путін під час спільного брифінгу із президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що французько-російські відносини почалися з одруження Анни Ярославни, середньої дочки Ярослава Мудрого, із Генріхом I у 1051 році. «З поїздки царя Петра у Францію не почалася історія російсько-французьких відносин. Вона має набагато глибші корені. Освічена французька публіка знає про руську Анну – королеву Франції», - сказав тоді він.

Після цього офіційний акаунт України розмістив повідомлення, де іронічно прокоментували роль князівни Анни у міжнародних зв'язках Росії, натякнувши, що в період правління Анни Москви взагалі ще не існувало.

«Коли Росія заявляє, що Анна Ярославна налагодила зв'язки між Росією та Франціїю, дозвольте нам нагадати черговість подій».

«Ми пишаємось нашою спільною історією. Росія, Україна та Білорусь мають спільну історичну спадщину, що має об'єднувати наші народи, а не розділяти нас».

«Ви справді не змінюєтесь, чи не так?»

«Не заздри, Україно. У 1051 році Київ був столицею об'єднаної Русі, що включала території сучасних Білорусі, України та Росії».

«Київська Русь також простягалась на території сучасних Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Словаччини та Молдови. Не вдавайтесь до нонсенсу триєдиного народу та дотримуйтесь закону, будь ласка».

За перепискою держав слідкувало чимало користувачів Twitter, в тому числі й журналісти CNN та Deutsche Welle. Твіти України отримали значно більшу підтримку з боку користувачів соцмережі.

Зазначимо, що офіційний акаунт України адмініструється прес-службою Адміністрації президента у співпраці із МЗС. Акаунт існує від травня 2016 року і має 26,8 тис. підписників. Сторінка Росії у Twitter почала свою роботу на два роки раніше, у листопаді 2014 року, і має 225 тис. читачів. Її веде прес-служба російського МЗС.