Україна та Росія створять систему моніторингу за безпекою судноплавства. Про це домовилися у Москві під час засідання українсько-російської експертної групи з забезпечення безпеки судноплавства в Азовському та Чорному морі.
Про необхідність об’єднання зусиль двох країн, аби удосконалити систему безпеки судноплавства, було заявлено в Україні на найвищому рівні ще три роки тому. У 2007 році в Керченській протоці під час сильного шторму затонули 4 судна, внаслідок чого в море потрапило 2 тисячі тон нафти і 7 тисяч тон сірки. Тоді наслідки екологічного лиха довелось долати як на українському березі, так і на російському.
За задумом, Україна і Росія мають об’єднати власні системи контролю за безпекою судноплавства, створивши спільну систему моніторингу. Це дасть можливість контрольним службам знати необхідну інформацію про місцезнаходження, курс, швидкість і наявність небезпечного вантажу на суднах, що значно покращить безпеку судноплавства у Чорному та Азовському морі, повідомляє "Німецька хвиля".
Пропонується також встановити єдині для обох країн правила судноплавства через Керченську протоку. Окрім того, планується створити постійно діючу українсько-російську морську комісію, яка має координувати зусилля двох держав у забезпеченні безпеки судноплавства. Також наразі готується проект міжурядової Угоди про співробітництво в морському і авіаційному пошуку та рятуванні на Чорному і Азовському морях.