«Найжалюгіднішою» (miserable) економікою світу четвертий рік поспіль визнається економіка Венесуели, а Україна потрапила у першу десятку «нещасливих» країн. Про це свідчить нова версія рейтингу найбільш «жалюгідних» економік світу, пише Bloomberg.
Як зазначається, у першій десятці рейтингу є три європейські держави: Україна, Іспанія і Греція. Цього року в рейтинг, що формується на прогнозах інфляції та безробіття на майбутній рік, увійшли 66 країн.
З рейтингу дізнаємся, що індекс «жалюгідності» Венесуели становить 1892 пункти, а країну агентство визнало найгіршою економікою світу четвертий рік поспіль. Причому в 2018 році ситуація в Венесуелі стане щонайменше гіршою втричі, тому що у 2017 році Венесуела набрала 499,7 пунктів.
Друге місце в рейтингу в 2018 році зайняла Південна Африка (1833,1 пункти), далі йдуть: Аргентина (1827,1 пунктів), Єгипет (1826,4 пунктів), Греція і Туреччина (по 1820,6 пунктів), Україна (1817,8 пунктів), Іспанія (1817,3 пунктів), Бразилія (1815,8 пунктів) і Саудівська Аравія (1815,4 пунктів).
Рейтинг свідчить, що Україна піднялася у рейтингу з п'ятої до сьомої позиції. Іспанія зберегла за собою восьме місце. Єгипет, незважаючи на невисоке четверте місце, теж демонструє позитивну динаміку: у рейтингу на 2017 рік Єгипет посідав друге місце.
Статус найменш «жалюгідної» економіки світу отримав Таїланд, слідом за ним йде Сінгапур.
«Індекс «жалюгідності» країни ґрунтується на старовинному уявленні про те, що низька інфляція і безробіття є показниками того, наскільки добре живеться резидентам економіки», - пише Bloomberg.
У той же час постійно низькі ціни можуть бути ознакою поганого попиту, а надто низьке безробіття шкодить працівникам, які хочуть краще працевлаштуватися. Результати відображають прогноз світової економіки, який залишається в цілому позитивним: в 2018 році очікується зростання світової економіки на 3,7%.
Як зазначає Bloomberg, найкращу динаміку зростання в рейтингу показала Мексика, наблизилася на 16 позицій до статусу найменш «жалюгідної» країни. Румунія ж, навпаки, опустилася на 16 місць, зайнявши 34-у позицію.