Україна веде переговори із західними союзниками на випадок нового вторгнення Росії. Про це в інтерв'ю «ЛігаБізнесІнформ» заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Відповідаючи на питання про те, чи допоможуть Україні найближчі союзники у разі нової повномасштабної агресії Росії, глава МЗС України сказав, що «навіть найближчі союзники й сусіди не будуть воювати на території України, але, безперечно, - допомагатимуть» і додав, що не каже, що «це не може змінитися завтра чи післязавтра». «Наші союзники розуміють, що партнерство з Україною, в тому числі в питаннях безпеки, життєво необхідне для багатьох з них, і не тільки для тих, хто межує з нами», - сказав він.
По-друге, за його словами, питання безпеки може виглядати по-різному. «Хтось може постачати зброю, хтось комунікації, хтось контрбатарейні системи, а хтось може допомогти удосконалити весь наш оборонний комплекс до стандартів НАТО – це те, про що ми домовилися з Польщею», – наголосив Клімкін.
По-третє, сказав міністр, Україна неминуче йде до формату, в якому наша країна буде виступати елементом логіки східного флангу НАТО. «Якісь речі відбудуться раніше, інші – пізніше. Але це неминуче. Тепер вже неминуче», – додав він.
Відповідаючи на питання, чи веде Україна переговори на випадок продовження вторгнення російських військ, глава МЗС сказав: «Ми ведемо переговори на випадок всіх можливих сценаріїв російських дій. Вдаватися в деталі в рамках публічного інтерв'ю я навмисне не буду».
Міністр наголосив, що кожен агресивний крок РФ - визнання документів терористів, якісь папірці про визнання кордонів, інші провокації – це московський сценарій, а не випадковість. «Ми це добре розуміємо. У тому числі реалістично оцінюємо всі ці так звані навчання в РФ «Захід - 2017». Всі можливі сценарії ми опрацьовуємо разом з нашими партнерами на Заході», - запевнив Павло Клімкін.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час останнього візиту у США Павло Клімкін закликав відновити переговори підписантів Будапештського меморандуму. Також міністр обговорив з новим держсекретарем США Рексом Тіллерсоном питання співпраці у протидії російській агресії.