26 квітня виповнилося 29 років з дня Чорнобильської трагедії

10:24, 26 квітня 2015

Сьогодні виповнюється 29 років з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС), яка сталася 26 квітня 1986 року.

Аварія на ЧАЕС сталася о 1:23 26 квітня на 4 енергоблоці. Вибух повністю зруйнував реактор. У різних приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися, суміш з розплавленого металу, піску, бетону і фрагментів палива розтеклася по приміщеннях, які знаходилися під реактором. Безпосередньо під час вибуху на 4 енергоблоці загинула тільки одна людина, ще один працівник помер вранці від отриманих травм.

Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб. 134 людини перенесли променеву хворобу. Більше 115 тис. людей були евакуйовані з 30-кілометрової зони навколо ЧАЕС.

Аварія розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях.

10 квітня 2015 року ЧАЕС офіційно перейшла до зняття з експлуатації.

Слід зазначити, що Німеччина має намір виділити додатково близько €18 млн на завершення будівництва нового саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Як повідомлялося, у грудні 2014 року Україна підписала договір про виділення ЄБРР €350 млн на будівництво укриття над ЧАЕС.

Зазначимо, що президент України Петро Порошенко сьогодні відвідає Чорнобильську атомну електростанцію.