У середу, 28 червня, Україна святкує День Конституції. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. Основний закон ухвалили у 1996 році - на п'ятий рік після проголошення незалежності.
Ухвалення Конституції далося Верховній Раді важко: спочатку була напрацьована концепція, проведено обговорення, потім підготовлений проект, його допрацьовував парламент. До літа 1996 року в проекті Конституції було 6 тис. поправок.
26 червня президент Леонід Кучма видав указ про проведення у вересні референдуму з прийняття Конституції в редакції робочої групи. Після цього рішення Рада провела засідання тривалістю 24 години без перерви і до 9 години ранку 28 червня представила українцям Основний закон. Відзначимо, що Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла новий основний закон.
Сьогодні президент України Петро Порошенко привітав українців на своїй сторінці у Facebook. «Конституція України хоч і відносно молода, однак має унікальне історичне коріння. У квітні 1710 року, коли в світі ще домінували абсолютні монархії, до американської Війни за незалежність і до Великої французької революції лишалися десятки років, а наші пращури вже склали по суті республікансько-демократичний маніфест. Маніфест, який на багато років випереджував свій час. З Днем Конституції України!», - написав він.
До слова, сучасній Конституції України передували Конституція Пилипа Орлика (1710 рік), Конституція УНР (29 квітня 1918 року), Мала конституція ЗУНР (13 листопада 1918 року), Тимчасова Конституція Карпатської України (15 березня 1939 року).