Україна вимагає від РФ скасувати юридично нікчемне рішення про заборону Меджлісу

21:54, 26 квітня 2016

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з прийняттям незаконним судовим органом держави-окупанта Автономної Республіки Крим рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу з огляду на визнання його діяльності екстремістською.

«Заборона Меджлісу – ключового органу національного самоврядування кримських татар, в основі діяльності якого лежить принцип ненасилля – стало черговим виявом грубого порушення окупаційною владою фундаментальних прав і свобод людини, в тому числі Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», – йдеться у заяві МЗС, поширеній у вівторок, 26 квітня.

У ній зазначається, що це безпрецедентне репресивне рішення стало черговим кричущим доказом системних переслідувань кримськотатарського народу у зв’язку з його принциповою позицією щодо російської окупації Криму.

«Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму», – йдеться в повідомленні.

На думку українського дипломатичного відомства, ситуація, що складається, в черговий раз засвідчує нагальну необхідність більш активних дій міжнародного співтовариства для захисту прав людини в окупованому Криму та забезпечення безперешкодного доступу міжнародних правозахисних організацій з метою здійснення моніторингу стану дотримання прав людини.

«Покласти край системним порушенням фундаментальних прав і свобод людини в окупованому Криму, зупинити репресії і залякування можливо лише, змусивши державу-окупанта припинити агресію проти України та повернутися до безумовного дотримання міжнародного права та власних міжнародно-правових зобов’язань», – йдеться в заяві.

У цьому зв’язку МЗС закликало партнерів України, зокрема ключових гарантів її безпеки згідно з Будапештським меморандумом, до активізації зусиль з метою започаткування міжнародного механізму з питань деокупації Криму.

Нагадаємо, що так званий верховний суд анексованого Росією Криму у вівторок, 26 квітня, визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією. У зв’язку з цим, цей орган самоврядування кримських татар перемістив свій центральний офіс до Києва.

Крім того, кримські татари заявили, що подадуть апеляцію на це рішення.