Міністерство фінансів України планує здійснити випуск єврооблігацій обсягом $1 млрд під державні гарантії уряду США. Про це повідомляється на сайті Мінфіну з посиланням на міністра фінансів Наталію Яресько.
За її словами, завдяки кредитним гарантіям, учасники ринку будуть оцінювати ризик українських єврооблігацій на рівні суверенного ризику США.
«Інвестори братимуть до уваги той факт, що ці облігації забезпечені урядом США», - наводяться у повідомленні слова Яресько.
Міністр зазначила, що надання держгарантій США для розміщення єврооблігацій урядом України - лише один із багатьох заходів фінансової підтримки, що надаються зараз нашій країні від інших країн і міжнародних організацій. Зокрема, загальний обсяг фінансової підтримки, без урахування нового кредиту МВФ обсягом 17,5 млрд дол., становить 7,2 млрд дол. США.
Також повідомляється, що допомога буде отримана в рамках домовленостей про міжнародну фінансову підтримку України від дво- і багатосторонніх партнерів, яка була «розблокована» завдяки прийнятій 11 березня новій чотирирічній програмі між Україною та МВФ.
Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) загальним обсягом $17,5 млрд строком на 4 роки. Перший транш у рамках нової програми в $5 млрд отримано 13 березня.
Нагадаємо, наприкінці січня Україна і США підписали декларацію про надання Києву кредитних гарантій уряду Сполучених Штатів в обсязі $2 млрд. Тоді ж міністр фінансів США Джейкоб Лью заявив, що уряд США має намір запропонувати Конгресу збільшити пакет кредитних гарантій до $3 млрд у разі проведення реформ у сфері подолання корупції, реформування енергосектора, поліпшення ділового клімату.
Надання державних гарантій від уряду США стало не першим таким кроком щодо України. У квітні 2014 року Конгрес і Сенат США вже приймали рішення виділити Україні $1 млрд фінансових гарантій, а влітку 2014 році Україна розмістила суверенні бонди під гарантії уряду США на $1 млрд.