Україна вийшла з першої десятки світових експортерів зброї. Такий рейтинг Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру. При цьому Індія посіла перше місце в списку найбільших імпортерів зброї у світі.
"Україна дуже довгий час перебувала в десятці найбільших експортерів зброї. Але зараз деякі країни зробили певний стрибок і наростили обсяги експорту зброї, а Україна експортує приблизно стільки ж, скільки і в минулі роки. Тому вона змістилася з 10 на 12 місце", - пояснив керівник програм дослідження поставок зброї Стокгольмського інституту світу Пол Холтом, - повідомляє ТСН.
За даними Стокгольмського інституту, найбільше зброї Україна продає в Азербайджан, Грузію і Китай. Крім цього, Україна є експортером озброєнь до країн Африки - Південний Судан, Республіку Конго та ін.
Портфель замовлень "Укрспецекспорту" і його дочірніх компаній на початок 2011 року оцінюється в понад 1 млрд долрів.
Що ж до лідера рейтингу, то за останні 5 років на Індію припало 9% світових поставок зброї. 82% від усього обсягу, закупленого Нью-Делі, дала Росія, яка конкурує з Францією, Швецією та США.
За Індією слідують Китай і Південна Корея (по 6%) і Пакистан (5%). Найбільше їх цікавила авіація і системи для ВМФ.
Азіатсько-Тихоокеанський регіон залишився світовим лідером з імпорту зброї (43%). Друге місце зайняла Європа (21%), третє - країни Близького Сходу (17%). Найактивніше серед останніх купували ОАЕ, Ізраїль, Єгипет і Алжир. На частку держав Північної та Південної Америки припало всього 12%.
За останні роки обсяг світових поставок зріс на 24% порівняно з п'ятирічкою 2001-2005 років.
Найбільшим експортером, за версією SIPRI, залишається США з 30%. 44% постачань з цієї країни були зроблені в Азію і Океанію, 28% - на Близький Схід, 19% - у Європу. Друге місце торік займала Росія.